פרשת ההיעלמות של מדלן מקאן קיבלה תפנית בלתי צפויה בימים האחרונים, לאחר שדווח כי יש אפשרות שהחשוד העיקרי ישתחרר מהכלא כבר בשבוע הבא. הנס כריסטיאן וולטרס, התובע שאחראי על התיק, התייחס לאחרונה לעובדה כי ייתכן שכריסטיאן ברוקנר עלול להשתחרר ממאסר בגלל טעות טכנית במשפט שלו.

ברוקנר מוכר כיום בתור החשוד העיקרי בפרשת של מדלן מקאן – הילדה בת ה-3 שנעלמה מאתר הנופש הפורטוגלי פראיה דה לוז במאי של 2007. חוקרים סבורים כי יש לו קשר ישיר לפרשה ומסתמכים על הרשעות קודמות, עדויות מצד מכריו והעובדה שהוא התגורר באזור באותם שנים. הוא מרצה כעת עונש מאסר בגין הרשעות בעברות סמים ואונס, אך עלתה לאחרונה אפשרות של שחרור מוקדם מבית הסוהר בגלל בעיות בצו ההסגרה שלו.

 

מדלן מקאן
מדלן מקאן | צילום: netflix

גורמים המעורים בפרטים טוענים כי ברוקנר הוסגר לגרמניה מאיטליה בגין עברות סמים. למרות זאת, בית המשפט במדינה הרשיע אותו גם בעברות אונס של תיירת אמריקאית בפורטוגל. כעת, ייתכן שהטעות הזו תגרום לחשוד העיקרי לצאת מהכלא מוקדם מן הצפוי ולהימלט לחוקרים מבין האצבעות.

וולטרס התייחס להשתלשלות האירועים וטען כי הם מהווים תזכורת לכך שקו החקירה עלול להוביל למבוי סתום נוסף בתעלומה. "אנחנו חייבים להיות ריאליסטיים", אמר הפרקליט. "ייתכן שהחקירה לא תוביל לכתב אישום בגין הרצח של מדלן מקאן. יכול מאוד להיות שנאלץ לעצור הכל".

התובע הוסיף כי הוא לא מסוגל להעריך מה יקרה בסופו של דבר בחקירה. למרות זאת, הוא ושאר החוקרים משוכנעים שברוקנר הוא האדם שאחראי להיעלמותה של מקאן.