כדי להשאיר חותם על העולם הזה כשאתם נפרדים ממנו, כדאי לשקול כתובת מפחידה במיוחד על המצבה שלכם. במקום הכתובות הרגילות, אפשר לנצל את ההזדמנות כדי להפוך את החיים של מי שעוברים במקום למסעירים יותר. אפשר להתבדח, אפשר להתלונן ואפשר להשאיר חידות בלתי פתורות שיטרידו כל אחד שיעז לקרוא אותן.

כאשר בוחנים את הכתובות הבלתי מוסברות שנציג לפניכם, אפשר לשער השערות שונות על הגורל של מי שהכתיב אותן. רבים זכו במצבות האלה שנים לאחר שמתו, לכן אפילו לא הייתה להם השפעה על המסר האחרון שלהם לעולם. אלה מהם שתכננו הכל מראש, ודאי מתגלגלים בקברם. מרוב הנאה מקאברית.

"דגימות" בבית קברות לחולי נפש

המצבות בבית הקברות של בית חולים באוהיו לחולי נפש רבות, אבל שתיים מהן בולטות מעל השאר ואת התמונה של אחת מהן אתם יכולים לראות למעלה, עם פתיחת הכתבה. במקום שם או תאריך נכתב עליהן פשוט: "דגימות". האם זה שם משפחה? גופות של ילדים שנערכו עליהם ניסויים? חלקי גוף? ישנן תיאוריות רבות, אבל איש אינו יודע את התשובה באמת.

התינוק שאולי לא היה לגמרי אנושי

בייבי מונסטר (צילום: imgur)
צילום: imgur

המצבה המסתורית הזו קשורה אולי למשפחת מונסטר (מפלצת), ולא ממש מתארת את התינוק. אלא שבמאה ה-19 המילה מפלצת תיארה מישהו או משהו עם עיוות חמור, כך שייתכן והתינוק הזה היה מעוות בצורה כלשהי.

ובכל זאת, העובדה שהתינוק לא זכה בשם מטרידה למדי. בן חמישה חודשים במותו, ובכל זאת לא קיבל מעולם שם רשמי, וכונה פשוט: "בייבי".

גמד שהוגש בתוך פשטידה למלך צ'רלס

הגמד המלכותי (צילום: imgur)
צילום: imgur

ג'פרי הדסון, הגמד המלכותי, היה בן לוויה אהוב על המלך צ'רלס ועל מלכתו. נטען עליו שהיה מרגל, הוא נלקח לעבדות והפך למספר סיפורים בחצר המלכות האנגלית. הוא הגיע לראשונה לחצר המלך כשהוא חבוי בתוך פשטידה, ואז קפץ החוצה והפתיע את האצילים. בסופו של דבר הוא זכה בתואר "לורד מינימוס". הוא מת בסוף המאה -17, אלמוני ובגלות, ונקבר בקבר אחים.

מבט טראגי לעבר

המצבה של קייט מקורמיק (צילום: reddit.com)
צילום: reddit.com

היא הייתה רק ילדה. היא מתה ענייה, מביישת את משפחתה, בזמן שניסתה לבצע הפלה אחרי שנכנסה להיריון לפני הנישואים. אפילו בשנות ה-70 של המאה ה-19, מכיני המצבה חשו תחושת אשמה.

וזה הסיפור: קייט מק'ורמיק פותתה על ידי חבר של אביה, שהכניס אותה להריון. היא מתה מהפלה, הבחירה היחידה שלה. היא ננטשה בחיים ובמוות על ידי משפחתה. רק ורד אחד שהגיע מאמה נשאר. נקברה בזכות חסד של מיטיבים לא ידועים בפבראור 1875, בגיל 21.

הקללה האחרונה של אישה כעוסה במיוחד

מצבת הקללה (צילום: imgur)
צילום: imgur

מרי סי. דולנסי, כפי שאפשר לנחש, לא אהבה את שכנותיה. עם זאת, העוינות שלה הגיעה לרמה אחרת לגמרי, כשהיא שכנעה את עצמה שכל השכונה קשרה קשר נגדה. האישה המתבודדת וחובבת החתולים השאירה כמעט את כל רכושה לאגודת מסצ'וסטס למניעת אכזריות בבעלי חיים לאחר מותה ב-1985.

שכניה ידעו לספר על אישה שששה לפתוח בוויכוח או בריב עם כל אחד, והמצבה שלה מוכיחה את זה. היא שמרה את המסר האחרון שלה לעולם עבור קללה לכל סובביה ביום יום. עם זאת, מאז מותה, נראה שלקללה שלה לא הייתה השפעה של ממש על הקהילה.

לך על זה, הרמן!

המצבה של הרמן הארבנד (צילום: imgur)
צילום: imgur

למרבה הפלא, המצבה הזו הוכנה מראש. הרמן הארבנד כלל לא קבור תחתיה. הוא הזמין לעצמו את המצבה לאחר שהתגרש מאשתו, ואפשר להבין מה היה מצב רוחו כשעשה זאת. הוא האמין בכל ליבו שאשתו רוצה להרוג אותו ופירט זאת במצבה. עם זאת, מאוחר יותר הוא התחתן שנית, והלך לעולמו ב-2011 בצפון קרוליינה, שם הוא קבור כעת. המצבה הישנה שלו נשארה באחסון בפלורידה, והחלקה שתכנן להיקבר בה נמכרה.