תושבי כפר בדרום אנגליה זועמים, לאחר שחברי המועצה האזורית בדבון הורו לגרש מהפאב המקומי את ראש הכפר הנבחר – פטריק הפוני. הפרשה התפוצצה בקוקלינגטון, אחרי שתושב אלמוני הגיש תלונה נגד הסוס הזעיר והחביב, מפני שבעליו הקים עבורו מתחם מיוחד בחצר פאב ה-Drum Inn, כ-30 ק"מ דרומית לעיר אקסטר.

פטריק, סוס פוני מגזע שטלנד, נבחר לאחר מותו הפתאומי של ראש הכפר האחרון, דון מילס. הבחירה התמוהה בבעל החיים הגיעה בתום קמפיין גדול, שבמהלכו מאות תושבים הבטיחו להצביע עבורו בבחירות המקומיות. פטריק התקבל לתפקיד בסוף חודש יולי, ולאחר מכן עבר למתחם מגודר חדש בחצר הפאב.

המינוי הביזארי עורר גלים באזור הכפר ורבים נהגו לפקוד את הפאב כדי לבקר את המנהיג החדש – שעד אז כבר טיפח לעצמו מוניטין של חובב בירות גינס. למרות זאת, שבועיים וחצי אחרי המעבר, המועצה האזורית קבעה כי לא ניתן לשכן את הפוני בחצר ה-Drum Inn והורתה לגרש אותו מיד.

"כל מה שאנחנו רוצים זה לאפשר לפטריק לרעות בחצר הפאב"

על פי צו הפינוי שנשלח לבעליו של פטריק, לא התקבלו היתרי בנייה לגדרות העץ של סוס הפוני ועל כן המתחם אינו חוקי. בהמשך צוין גם כי הנכס שבו פועל הפאב מוגדר כמבנה המיועד לשימור ולא ניתן לאכלס בו סוסים – אלא אם מגדירים מחדש את חצר ה-Drum Inn כשטח הנועד למרעה. מיותר לציין שההוראות החדשות הותירו את כולם כעוסים ועצובים מאוד.

קירק פטרקיס, הבעלים של סוס הפוני, התייחס להשתלשלות העניינים ואמר שפירוק הגדרות מחצר הפאב הותירו את הלקוחות הקבועים "במשבר רגשי". "האווירה שם מאוד עגומה עכשיו", סיפר פטרקיס. "מישהו הגיש תלונה למועצה ועכשיו פטריק לא יכול להיות שם יותר. זה מרגיש מאוד לא הוגן". האנה פטרקיס, רעייתו של קירק, תיארה את כל העניין כטראומתי עבור כולם.

"כולנו המומים שזה קרה", סיפרה. "רוצים שנגיש כל מיני טפסים בשביל היתרים, אבל אנחנו לא רוצים לעשות את זה כי זה עולה הון תועפות ורוב הסיכויים שידחו את כל הבקשות בלאו הכי. זה מאוד עצוב. כולנו מאוד עצובים".

קווין פוסטר, חבר הפרלמנט שמייצג את קוקלינגטון ויישובי הסביבה, גינה את החלטת מועצת דבון ואף הגדיר אותה בתור "בדיחה עלובה". "כמו רוב האנשים שחיים באזור, אני לא מבין מה עומד מאחורי העמדה הקשוחה שננקטה כלפי פטריק", הגיב פוסטר בהודעה לאתר ה-Metro. "הרי זה לא שהם פתרו את כל הבעיות הקשות ביותר באזור ועכשיו הם חייבים להפנות את מלוא תשומת הלב שלהם אל עבר סוס פוני שחי בפאב. זה פשוט בלתי נתפס".

פוסטר המשיך: "הבחירה בפטריק בתור ראש עיר הייתה חלק מקמפיין קליל שנועד למשוך תיירים לכפר. העובדה שהפרשה זעזעה כל כך את חברי המועצה היא פשוט בדיחה – זאת בדיחה עלובה".

מחלקת דוברות המועצה האזורית הגיבה מאז לפרשה וציינה כי המתחם של פטריק בפאב נבנה ללא היתרים, ומסכן מבנים בסביבה שמיועדים לשימור. "שלחנו הודעה לבעל הנכס והבהרנו לו שגדרות העץ בחצר מהוות למעשה בנייה בלתי חוקית במקום", נמסר בהודעה. "בהמשך, דרבנו את כל הנוגעים לדבר להגיש את המסמכים הרלוונטיים על מנת שנוכל למצוא פתרון הגיוני למצב". מאז, אחד מתושבי הכפר כבר ניסח עצומה שקוראת להחזיר את פטריק לחצר ה-Drum Inn.

"כל מה שאנחנו רוצים זה לאפשר לפטריק לרעות בחצר הפאב, שם אנשים יכולים לראות אותו מלחך דשא להנאתו ולשתות בירה", ציין פטריק קיין, מנסח העצומה. "חברי המועצה האזורית חייבים להפסיק להיות כאלה קטנוניים ולאפשר לתושבים ולתיירים קצת ליהנות מהחיים שלהם".