חמש שנים לאחר שהתגלתה גופתה של ילדה במזוודה שחורה בטקסס, הצליחו חוקרים להגיע סוף סוך לפריצת דרך חדשה שעלולה לפתור את התעלומה ולספק מידע באשר לזהותה של הילדה ומה קרה לה.

הגופה אותרה ב-17 בספטמבר 2016 על ידי אדם שכיסח את הדשא, במרחק של 40 מטרים משולי כביש מהיר, 85 קילומטרים צפונית מערבית ליוסטון. האיש שמצא את המזוודה המסתורית, פתח אותה ובפנים נחרד לגלות את גופת הילדה, בחיתול ושמלה ורודה.

מאז אותו יום חוקרים עובדים קשה על התיק בניסיון לדלות עוד פרטי מידע. כעת, באמצעות בדיקת CT של גולגולתה, הם הצליחו לשחזר את פניה ויצרו קלסתרון בו הן נראות לראשונה. משרד השריף של מחוז מדיסון והמרכז הלאומי לילדים נעדרים ומנוצלים פרסמו תמונות עם שחזור הפנים של הילדה בתקווה שמישהו יזהה אותה ויספק פרטים אודותיה.

ניתוח אבקה שהושלם על שרידיה העלה כי היא הייתה מדרום מערב ארה"ב או מהאזור הסמוך במקסיקו. סביר עוד יותר שהיא הייתה מדרום מזרח אריזונה.

שרידי הילדה נמצאו בתוך שקית זבל לבנה בתוך המזוודה. לדברי המומחים, היא הייתה בגיל שנע בין שנתיים ל-6, ממוצא לבן או היספני, עם שיער כהה. היא נמצאה לבושה בשמלה ורודה, חיתול חד פעמי במידה 4 וגרביים. השמלה היא בגד של מותג Mon Petit המעוטר בפרחים, פרפרים והמשפט "עקוב אחר חלומותיך".

אחד הפרטים החשובים בפרשה הוא שהילדה נמצאה עם צינור הזנה וסביר להניח שהתמודדה עם מצב הנקרא מיקרוגנתיה, אשר השפיע על יכולתה לאכול בכוחות עצמה. ככל הנראה, היא הייתה זקוקה לטיפול רפואי מקצועי לאורך כל חייה ולכן גם אנשי רפואה התבקשו לתת את תשומת לבם לפרטי המקרה.

השריף טראוויס נילי אמר כי ככל הנראה המזוודה נזרקה מספר חודשים לפני שהתגלתה. משרד השריף של מחוז מדיסון קבע את המוות כרצח. בשלב זה נמשכים המאמצים לזהות את הילדה ונערכים חיפושים במאגרי מידע לאומיים אחר ילדים נעדרים.