נורברטו אריק קוסוטה בן ה-40 הוא רוכב רודיאו ידוע אשר השתתף ביום שני בתחרות בינלאומית של רודיאו בפסטיבל פולקלור בעיר קורדובה שבארגנטינה, מה שהוא לא ידע זה ש-15 שניות לתוך התחרות שלו הוא יסיים אותה באופן טרגי במיוחד.

נורברטו אריק קוסוטה
נורברטו אריק קוסוטה

אלו הרגעים המחרידים שהם קוסוטה נמחץ למוות ע"י הסוס שלו לאחר שנפל ממנו בתחרות. הרוכב התחיל את המקצה וכעבור 15 שניות בלבד הסוס ניסה לזרוק אותו באוויר, לאחר הנפילה הסוס גם הוא התהפך ונפל לאחור אך נחת על גופו של קוסוטה

אל מול הקהל הנדהם רוכבים נוספים נזעקו מיד אל עבר נורברטו כדי לנסות ולסייע לו ולהתקשר אל שירותי החירום. לפי דיווחים בתקשורת המקומית נורברטו, אב לילד אחד, פונה מיד למרפאה מקומית שם עבר ניתוח חירום שכלל עירוי דם ופלזמה. למרות הטיפול הרוכב קיבל דום לב והוכרז כמת ביום שלישי בבוקר

בהצהרה שהוציאו מהפסטיבל נרשם שנורברטו סבל מכמה שברים ומדום לב שלמרות המאמצים הרבים לא ניתן היה למנוע או לטפל בהם. חקירה נפתחה סביב המוות שלו שבה תיבדק האם הפסטיבל התרשל בתפקידו. 
לפי אחד החברים הבעיה הייתה בכלל בארכוף (התקן בצורה טבעתית הקשור בצידי האוכף אליו מכניס הרוכב את רגלו): "רוכבים יודעים שתאונות כאלה יכולות לקרות, הוא ניסה להגשים את חלומו אבל הרגל שלו ברחה מתוך הארכוף והוא החליק. הוא ניסה להמשיך להחזיק ברצועות אבל הסוס פשוט נפל עליו"