כמעט אסון: יעל קיסר נסעה לתדלק לפני כחצי שנה את רכבה ולא ציפתה למה שהתרחש במפתיע בתחנת הדלק – בבת אחת הרכב נדלק. בתיעוד חדש שבסרטון לכתבה, נראים רגעי הדליקה – בזמן שבנה בן ה-5, יואב, נמצא ברכב ליד הדלת הבוערת.

"אני עומדת מחוץ לרכב והאש קופצת לי על הרגל. זה קורה ברגע, ממש בשנייה, ממש. יואב בפנים ובשנייה הראשונה אני לא זוכרת את זה, אני בורחת מהאש שקופצת עליי ואני רצה בחזרה לרכב כי הילד שם", סיפרה יעל על רגעי האימה ועל הרגע ששכחה את בנה ברכב.

"זה הרגע הכי מפחיד מבחינתי, ששכחתי. ואז אני רצה חזרה אל האוטו, מתעשתת על עצמי ומנסה לפתוח את הדלת – אבל הדלת כבר מכוסה באש, הוסיפה יעל. "הילד ישב ממש בצד של הדלת, ואני צועקת וצורחת לעזרה 'הבן שלי, הבן שלי, בואו תעזרו לי', ומתחילה לרוץ לצד השני של האוטו".

"אנשים טובים ראו את זה ורצו לפניי. הבן שלי יואבי, ילד עם תושייה שאי אפשר לתאר, פתח לעצמו את החגורה וזחל לצד השני. מי שפתח את הדלת רק משך אותו משם", אמרה האם על הנס. "בשניות הראשונות הוא בהלם. כשהוא יצא מהרכב אני התפרקתי בבכי, פרצתי שם בבכי היסטרי. הוא אמר לי שהוא בסדר – 'אימא את לא צריכה לבכות'".

תדלקה ורכבה עלה באש (צילום: חדשות 12)
תדלקה ורכבה עלה באש | צילום: חדשות 12

יעל הוסיפה וסיפרה כי מכוניתה הייתה חדשה וכי לא ברורה הסיבה לדלקה: "חדשה ממש מהניילונים. קיבלתי אותה שבוע קודם בדיוק. החוקר לא ידע לענות על השאלה מה גרם לדלקה, אלו יכלו להיות הרבה דברים. גם האוטו, גם התחנה. היה חשמל סטטי, יום חם, יום הבחירות. לא יודעת למה, ואני יכולה להגיד ששמתי את זה מאחורה"

לטענתה של יעל, לקח זמן עד שהדלקה כובתה: "הספקתי לבכות, הספקתי לחזור, להתעשת, להסתובב אחורה ולראות עדיין את הרכב בוער. הייתה שם מין בהלה, אנשים קפאו ולא ידעו מה לעשות קודם. באיזשהו שלב שמעתי אזרח צועק איפה המטפה, רץ ולוקח אותו ומכבה בעצמו".