אחד המאבקים הגדולים של מבוגרים בחג החנוכה, הוא ללמוד לאזן בין החשק לטעום את כל מבחר הסופגניות האפשרי לבין רמות נורמליות של סוכר וכולסטרול בדם. אבל מתברר שלא רק שיש אנשים שנכנעים לחלוטין לאהבתם לסופגניות, אלא שהם יכולים גם להרוויח מזה פרסום, כסף וקריירה.

תכירו את ליה שוטקבר, צעירה מאנגליה שעוסקת באכילה תחרותית. כלומר, היא מעבירה את הימים שלה בשלל אתגרים של אכילת מזון בכמויות ענקיות בזמן הקצר ביותר. ולא, היא לא עושה את זה סתם כתחביב - היא כבר מחזיקה ב-25 תארים עולמיים של שבירות שיא, ואחד מהם הוא אכילת כמה שיותר סופגניות ריבה.

ליה נבדקה על ידי הצוות המקצועי של כינס ולא איכזבה את המעריצים. החוקים לקבלת התואר היו פשוטים: ליה הייתה צריכה לאכול 10 סופגניות ריבה עם סוכר תוך 3 דקות, כאשר היא חייבת ללקק כל פיסת אוכל מהצלחת אבל לא את הסוכר מהשפתיים.

ואם חשבתם שהאתגר האמיתי הוא לאכול 10 סופגניות שמנות ומתוקות בלי להקיא - אתם טועים. "האיסור ללקק את השפתיים היה החלק הקשה ביותר", אמרה ליה לצוות אחרי שקבעה את השיא באופן רשמי. ולא רק זה, אלא שליה הייתה מסוגלת לאכול עוד אם היה צריך. היא הדגישה שהאכילה המאסיבית לא גורמת לה להיגעל או לא לרצות יותר מאחד המאכלים האהובים עליה בעולם. "אני עדיין אוהבת סופגניות, לא סתם קוראים לי קריספי-קווין" (על שם רשת הדונאטס "קריספי קרים").

View this post on Instagram

A post shared by Leah Shutkever | PRO. EATER (@shutkeverofficial)

אם לא התרשמתם מספיק מהיכולות שלה, ליה גם מתחזקת ערוץ יוטיוב ואינסטגרם עם עשרות אלפי עוקבים, בהם היא מעלה אתגרי אוכל שונים ומשונים כדי לשבור עוד ועוד שיאים - מאכילת בננה ללא ידיים בזמן הקצר ביותר, ועד תחרויות אחד על אחד מול אכלנים אחרים. אנחנו בטוחים שזה לא מה שההורים שלה חשבו שהיא תעשה כשהיא תהיה גדולה - אבל היי, גם אנחנו היינו מוכנים לעשות קריירה מלאכול אם היינו מסוגלים.