חברת נפט בינלאומית עוררה זעם בקרב הגולשים ברשת, לאחר שהשיקו קמפיין הזוי שנועד להעלות מודעות להיגיינה אישית. חברת "סעודי ארמקו", אחת מחברות הנפט הגדולות בעולם, העלו לאחרונה לחשבונות המדיה החברתיים שלהם תמונות בהן ניתן לראות כיצד הם הפכו את העובדים שלהם למתקני חיטוי ידיים אנושיים.

בתמונות ההזויות ניתן לראות כיצד עובדי החברה מחטאים את ידיהם בג'ל אלכוהולי, המגיע ממתקן שהוצמד לעובדים אחרים. גולשים ברשת הגיבו לתמונות בזעם וטענו כי הנהלת החברה ניצלה עובדים זרים לצורך הקמפיין האבסורדי.

"אחת מחברות הנפט הגדולות בעולם לקחה עובדים זרים, הלבישה אותם כמו מתקנים לחיטוי ידיים וגרמה להם להסתובב במשרדי החברה לרווחת העובדים", כתב אחד המשתמשים בטוויטר. "אין לי מילים לביזיון הזה. זה דוחה, משפיל ובעיקר מיותר".

גולש נוסף הגיב לקמפיין בזעם וכתב: "אני לא מאמין. הם הכריחו אדם להתחפש למתקן לחיטוי ידיים והכריחו אותו להסתובב במשרדי ההנהלה – מה לעזאזל קרה לכבוד בסיסי לבני אדם?". זמן קצר אחרי התרעומת ברשת, הנהלת החברה התייחסה לפרשה.

מדוברות החברה נמסר: "חברת סעודי ארמקו מצרה על התקרית הזו, שנועדה להגביר את המודעות לחשיבות של היגיינה אישית. מיד עם היוודע על כך להנהלה, הורו לגורמים הרלוונטיים להפסיק את הקמפיין ולוודא שדבר קרה לא יקרה יותר לעולם".