דניאל ושרון סמית', בני זוג המתגוררים בעיר פלורנס שבמדינת אורגון, ארה"ב, נותרו הרוסים לאחר שאיבדו במפתיע את כלבם בן ה-13, ספארקי, בנובמבר שנה שעברה. לכן, הם ביקשו מרופא שיבצע פחלוץ בכלבם, מגזע מלטיפו (Maltipoo).

בני הזוג שילמו 2,500 דולר (כ-9,500 שקלים) עבור שירות הפחלוץ, שלדבריהם, הרגיש בהתחלה מוזר. אלא שעכשיו, כפי שדיווח השבוע עיתון metro, הם מקבלים נחמה מלראות את כלבם יום אחר יום - באותה התנוחה. "ספארקי היה כמו הילד הקטן שלי. הוא נראה כמו שהוא היה בחיים – זה כאילו שהוא נולד מחדש! זה מאוד משמח אותנו", ציינה שרון בת ה-53 בפני העיתון.

הכלב מת, בעליו התקשו להיפרד: "חשבתי שאני לא צריך לשים אותו באדמה" (צילום: מתוך הרשתות החברתיות לפי סעיף 27א׳ לחוק זכויות יוצרים)
"כאילו הוא נולד מחדש". דניאל ושרון סמית' | צילום: מתוך הרשתות החברתיות לפי סעיף 27א׳ לחוק זכויות יוצרים

מנגד, בן זוגה דניאל בן ה-75, אמר כי הוא מבין ששימור חיות מחמד הוא לא עניין שגרתי. "זה לא מתאים לכולם, אבל אני פשוט מרגיש שבגיל שלי, אני צריך לעשות משהו שאני רוצה לעשות", אמר. "חשבתי שאני לא צריך לשים אותו באדמה. אני כן יכול להכין אותו להישאר איתנו כל עוד אני חי. יש דברים שחשובים לך - רציתי שהוא עדיין יהיה שם - למרות שהוא איננו".

הכלב היה אצל בני הזוג מאז היה גור, והשניים תיארו אותו כ"בן משפחה מלא". על נסיבות מותו הפתאומי, הוסיף דניאל כי "אנחנו חושבים שזה היה הלב שלו. הוא היה חולה בסוף שבוע, ויומיים או שלושה לאחר מכן, הוא לא היה". עוד ציין כי "עכשיו ספארקי יושב על השולחן מול החלון הגדול הראשי, הפונה החוצה דרך הפטיו לרחוב. זה היה המקום האהוב עליו, שבו הוא ישב או שכב וצפה דרך החלון".