אם מבריטניה שנאשמת בהריגת בתה הפעוטה, העידה בפני בית המשפט כי בן זוגה הוא האשם לאחר שהכה את בת השלוש "יותר מדי פעמים". העדות הדרמטית של האם מגיעה לאחר שגופתה של הפעוטה, קיילי-ג'ייד פריסט, התגלתה לצד מזרן מלוכלך בחדר שינה חשוך, ללא שטיח, וילונות או נורה, בעיירה קינגשורסט, הסמוכה לברמינגהם, בקיץ שעבר.

האם, ניקולה פריסט, אמרה לבית המשפט בברמינגהם כי היא סמכה על בן זוגה, קאלום רדפרן, ולכן לא עלה בדעתה שהוא יפגע בקיילי-ג'ייד. פריסט, בת 23, ובן הזוג רדפרן, בן 22, הכחישו את העבירות החמורות המיוחסות להם, ביניהן רצח, הריגה וגרימת מותה של הפעוטה בין ה-7 ל-10 באוגוסט אשתקד.

בית משפט דן בעבר בכך שהילדה הייתה ללא רוח חיים מזה זמן מה, עוד בטרם הגיעו כוחות ההצלה לבית בו אותרה ב-9 באוגוסט. בשל כך, הזוג הואשם גם בהתנהגות אכזרית כלפי ילדים - השניים כפרו באשמה.

האמא תוארה כנמצאת במצוקה על ידי צוות האמבולנס שהגיע למקום, וזעקה: "אני לא חושבת שהיא בחיים". פריסט אמרה לבית המשפט כי החלה לצאת עם רדפרן, אותו הכירה כבר שמונה שנים, לאחר שנפרדה מבן זוגה לשעבר.

"פשוט הרגשתי שאני אוהבת אותו ואעשה הכל בשבילו", סיפרה פריסט והוסיפה כי היה "מדהים" עם בתה ושהיה נחמד לקבל עזרה ממישהו שהיא סומכת עליו. היא אמרה למושבעים כי כדי לחנך את הילדה היא הייתה מכה אותה על היד והושיבה אותה בפינה כעונש.

לדבריה, בשלב מסוים גם רדפרן הצטרף למתן העונשים. "הייתי רואה ושומעת את זה. הוא אמר לי שהוא הכה אותה, זה היה קורה בעיקר בשעות השינה", היא ציינה. "אמרתי לו: 'היא בת שלוש, היא לא מבינה'. בעצם לא אמרתי שום דבר כדי שיעצור את זה. פחדתי ולא ידעתי איך לבקש ממנו. הוא פשוט אמר לי שהוא הכה אותה. זה היה די קשה".

פריסט טענה גם שרדפרן הכה את בתה "יותר מדי פעמים", אך שלא עלה בדעתה שהוא אולי פצע אותה. צוות ההצלה שהגיע כדי לטפל בפעוטה ציין כי היא אותרה עם שטף דם בצד ימין של גופה. בנוסף, נמצאו מספר חבורות באזורים נוספים בגופה.

התובע בתיק נגד השניים ציין כי בני הזוג שלחו הודעות שהראו "יחס חסר אכפתיות" כלפי הפעוטה. הוא הוסיף כי קיילי סבלה מפציעות בחודשים ובשבועות שקדמו למותה. הוא טען כי קיילי הייתה נתונה ל"תקיפה אכזרית שהותירה אותה עם פציעות קשות בחזה, כולל ריאות מנוקבות וקרע פנימי של המעיים".

התובע אף הוסיף כי בת ה-3 סבלה מ-19 שברים בצלעות בשעות שלפני מותה, מה שמצביע על התעללות פיזית הרבה יותר קשה ממה שהאם מתארת. עוד נאמר כי "הם נושאים באחריות משותפת לרצח של קיילי". בימים אלה המשפט שלהם נמשך.