מדען אמריקאי ותיק טוען שהצליח לפתור את תעלומת מפלצת לוך נס ולמעשה, לזהות באיזה בעל חיים מדובר. בשיחה עם כלי התקשורת בבריטניה, פרופסור הנרי באוור טען כי בעל החיים המסתורי אינו צלופח או דינוזאור קדום – אלא בכלל סוג של צב.

באוור, כימאי ומרצה במכון הפוליטכני של וירג'יניה, סבור כי המפלצת היא ממשפחה מסוימת של צבים שטרם התגלתה על ידי קהילת המדע. הוא הוסיף: "על פי העדויות, מסתמן שאורח החיים של המפלצת, נסי, מזכיר מאוד את זה של צבים או צבים שנכחדו. היא יכולה לעצור את נשימתה למשך זמן ארוך, לצלול למעמקים, לנוע במהירות במים ויש לה גם צוואר ארוך באופן יחסי".

הוא ממשיך: "בעלי החיים המוכרים לנו בתור מפלצות לוך נס טרם התגלו על ידי מדענים ואני סבור שזה מתקבל על הדעת שהם צבים שאפילו נוכל למצוא באזורים מסוימים בים".

באוור בן ה-89 סיפר שהחל להתעניין בנסי עוד בשנות ה-60 לאחר שנחשף לשורת עדויות משכנעות בנוגע למפלצת. עוד היום, הוא משוכנע בקיומו של בעל החיים המסתורי.

"כל הראיות מצביעות על כך שנסי חיה בחלקים העמוקים ביותר של לוך נס", הוסיף. "אף אחת מהראיות לא תומכת בסברה שהמפלצת היא סוג של צלופח עצום או קשורה איכשהו לזן של דינוזאורים מסוג פלסיוזאוריים".

View this post on Instagram

A post shared by (@mythsandlegendsco)

המפלצת מלוך נס מוכרת בתור אחד המיתוסים הפופולריים ביותר בסקוטלנד. על פי הפולקלור המקומי, אפשר למצוא עדויות ראשונות לנסי עוד מהמאה ה-6 בכתבים של הקדוש קולומבה, שהבריח את המפלצת למים אחרי שראה אותה תוקפת שחיין.

בשנה שעברה נרשמו תריסר תצפיות של נסי ברחבי לוך נס הכוללות גם עדות של אדם שטוען שהצליח לצלם את המפלצת במצלמת וידיאו בחודש אפריל. מאוחר יותר, התיעוד הוגדר על ידי אגודת התצפיות של מפלצת לוך נס כלגיטימית, בזמן שגולשים רבים טענו שמדובר בעצים שנספחו באגם.