"מי במשרד הבריאות חשב שהדבר ההזוי הזה יהיה רעיון טוב?!": סרטון שפורסם לאחרונה על ידי משרד הבריאות של מדינת אורגון, ארה"ב, עורר סערה ברשת אחרי שהציג רופאות מקומיות בתחפושות, מדברות על נתוני תחלואת הקורונה במדינה – כולל הקורבנות.

בסרטון, שנוצר לקראת חג ההאלווין וקיבל את הכותרת "ליל כל הקדושים: לחגוג בצורה בטוחה", אפשר לראות את ד"ר קלייר פושה לבושה בתחפושת של ליצן, עם איפור חגיגי ושיער ירוק כמו של הג'וקר. ד"ר פושה מציגה את עצמה בתור יועצת בכירה במשרד הבריאות של מדינת אורגון ואז מתחילה לדבר ברצינות על העלייה המדאיגה בנתוני תחלואת הקורונה במדינה.

"נכון להיום, היו 38,160 מקרי הידבקות ב-COVID-19 באורגון – עם 390 מקרי הידבקות שדווחו רק היום", הסבירה הרופאה. "לצערנו נוספו היום גם שלושה מקרי מוות נוספים, אשר העלו את מניין קורבנות הקורונה ברחבי המדינה ל-608 בני אדם". ד"ר פושה אז מעבירה את הפוקוס אל עמיתה, ד"ר שימי שאריף, שלבושה בוואנזי ומסבירה על דרכים בטוחות לחגוג את החג הקרב.

"מגפת הקורונה מעצבת מחדש את האופן שבו כולנו חוגגים את חגים באורגון – וזה כולל את ליל כל הקדושים", מסבירה ד"ר שאריף בקול מונוטוני לצופים. "למרות זאת, זה לא אומר שהחג לא יכול להיות מפחיד וכיף גם השנה". הרופאה אז מציינת דרכים שונות לציין את החג בצורה בטוחה, כמו לערוך תחרות תחפושות בצפייה ישירה, לצפות בסרט מפחיד או לגלף דלעת עם בני המשפחה הגרעינית.

הסרטון הפך לוויראלי ברשת מכל הסיבות הלא נכונות ובעיקר ספג ביקורת קשה על האופן הביזארי שבו נתוני התחלואה במדינה הונגשו לצופים. סמנת'ה סווינדלר, עיתונאית מקומית, זעמה על הסרטון בחשבון וכתבה: "אני מבינה שהעדכון היה אמור להיות סרטון קליל שקשור לחג, אבל הדבר הזה פשוט לא עובד. היא אפילו לא מתייחסת לעובדה שהיא לובשת תחפושת, היא פשוט צוללת למספר המתים במדינה. זה מדהים!".

אחרי שהסרטון הפך לוויראלי, גולשים מארגנטינה ציינו שגם אצלם ראו לנכון לצרף אישה בתחפושת ליצן לאחד מעדכוני נתוני התחלואה במדינה. "מצטער חברים, אבל אנחנו הארגנטינאים הפכנו לווירטואוזים בתחום כבר מזמן", הגיב אחד הגולשים. "בסרטון אפשר לראות ליצנית מדברת על מספר המתים מהנגיף לפני יותר משבועיים". ובנימה אופטימית זו, נאחל רק בריאות לכל הליצנים ברחבי העולם.