רשויות האכיפה במרכז תאילנד התירו לפרסום פרטים ראשונים על מקרה ההתאבדות הביזארי של ברוקר למסחר בעיר פטאיה, שגופתו נמצאה ללא רוח חיים בחדר המלון שלו. גורמים המעורים בפרטי החקירה מספרים שהראשונה למצוא את הברוקר, אנדרו ג'ורג' טומלינסון בן ה-59 מאוסטרליה, הייתה המנקה של המלון.

מחקירת המנקה עולה כי טומלינסון נמצא על מיטתו, כששקית פוליטילן מכסה את ראשו ואזיקונים כובלים את כפות ידיו מאחורי גבו. כמו כן, היא טענה שהברוקר התגורר במלון במשך כ-3 שנים ומעולם לא הציג סימני אובדנות כאלו או אחרים.

חוקרי המשטרה התייחסו לפרשה המשונה והדגישו כי הם בחנו היטב את מצלמות האבטחה במקום, רק כדי לגלות שאף אדם לא נכנס או יצא מחדרו של האוסטרלי לפני המנקה. מעבר לזה, הם מצאו במקום מחברת ובה נכתבו מספר שירים, הכוללים בין היתר את "The End" של להקת הרוק האמריקאית לינקין פארק (שהסולן שלה שם קץ לחייו ביולי 2017) – מה שחיזק בקרב החוקרים את הסברה כי הברוקר אכן שם קץ לחייו.

למרות הנסיבות הביזאריות בהן נמצאה הגופה, סגן ניטהאט וופרדב, קצין המשטרה הממונה על חקירת התקרית, התייחס לפרשה בהודעה לתקשורת ואמר כי לא נמצאו במקום סימנים שמעידים על מאבק או אלימות. "גופתו הועברה לביה"ח, שם היא תעבור בדיקת פתולוג", אמר קצין המשטרה.

סגן וופרדב הוסיף: "נכון לעכשיו, אנחנו מעריכים כי מר טומלינסון שם קץ לחייו, שכן לא נמצאו בחדר ראיות שמצביעות על רצח, הריגה או תאונה. למרות זאת, אנחנו ממתינים לתוצאות בדיקת הפוסט מורטם בשביל לסגור את תיק החקירה באופן סופי".

 מתמודדים עם מחשבות אובדניות? אל תהססו לפנות לעזרה

ער"ן - עזרה ראשונה נפשית במספר הטלפון 1201
ניתן לפנות גם במייל דרך עמוד האינטרנט
או במסרון (SMS) למספר 0768844