לאורך עשרות השנים האחרונות ישנם צילומים שהפכו לאיקוניים. חלק מהם בגלל שהם תיעדו רגע היסטורי, וחלק פשוט מגלמים מאחוריהם כמה סיפורים קשים מאוד לעיכול. התמונות הבאות, שבמבט ראשון יראו לכם נחמדות ותמימות, מחביאות בתוכן סיפורים נוראיים. מוכנים?

1. הצעירים המאושרים

2 (צילום: reddit)
מבלים אחרי הרצח באושוויץ | צילום: reddit

המון פרצופים מחייכים בתמונה אחת, שנראית כאילו לקוחה מיום כיף של חברות צעירים מגובשת. ואכן היה זה יום כיף - של רוצחים. בתמונה הזו נראים האנשים שהפעילו את מכונת ההשמדה במחנה אושוויץ כשהם נהנים מיום חופש. האווירה בתמונה אולי נראית שלווה, אבל תפקידם של כל המצולמים היה לרצוח אנשים בדרכים איומות, והם נהנו מכל רגע. ככל הנראה, הם עינו ורצחו לא מעט בני אדם ממש לפני הצילום וגם זמן קצר אחריו.

2. האיש שגורלו סוד

3 (צילום: reddit)
"איש הטנק" מכיכר טיאנמן | צילום: reddit

תסתכלו על הבחור ברקע משמאל למעלה. עכשיו תתמקדו בצד ימין למעלה. זה הסטודנט וואנג ווילין - "איש הטנק" המפורסם מטבח כיכר טיאנאנמן בבייג'ינג, 1989. כידוע, איש הטנק התפרסם בעולם כולו לאחר שנעמד מול שורת טנקים ב-5 ביוני באותה השנה, לאחר שהצבא הסיני הגיע לדכא בכח את המחאות  בכיכר.

איש אינו יודע מה עלה בגורלו של ווילין. ייתכן שהוא הוצא להורג, יתכן שהוא עדיין בכלא, ואולי הוא ברח למדינה אחרת.

3. הדייט שאף אחת לא רוצה

5 (צילום: reddit)
5 | צילום: reddit

האיש שמוקף בעיגול הוא הרוצח הסדרתי רודני אלקלה, כשהתחרה בשעשועון טלוויזיה בו הוא וגברים נוספים ניסו להתחרות על ליבה של אישה עבור דייט איתה. בהמשך יתגלה שעד להופעה זו בטלוויזיה הוא כבר אנס כמה נשים ורצח לפחות אחת.

4. החתימה שחתמה הכל

4
צ'פמן יחד עם לנון לפני הרצח

בתמונה הזו נראה הזמר ג'ון לנון עושה את אחד הדברים שעשה כמעט מדי יום ביומו - נתן חתימה למי שחשב שהוא מעריץ שלו. הפעם את החתימה הוא נתן למי שעתיד להיות בעוד שעות ספורות הרוצח שלו, מארק צ'פמן. לנון חתם ואף שאל אותו "האם זה הכל?". עוד באותם רגעים צ'פמן כבר היה חמוש באקדח.

5. הכינור שניגן את השיר העצוב בעולם

1 (צילום: reddit)
הכינור שחולץ מהריסות הטיטאניק | צילום: reddit

הכינור שניצב במלוא הדרו בתמונה ידוע בכינויו "כינור הארטלי", בבעלות וואלאס הארטלי, מנהל הלהקה והכנר הראשי בטיטאניק.

הארטלי ניגן בכינור זה בלילה הנורא בו הספינה טבעה לאיטה למצולות. ניצולים דיווחו כי ראו את הארטלי וחבורתו על סיפון הספינה במהלך הטביעה, מנגנים עד הסוף המר כדי להרגיע את הנוסעים בשעה שעלו על סירות ההצלה. בזמן הפינוי נוצר כאוס גדול כאשר רק נשים וילדים הורשו לעלות קודם ומשפחות רבות הופרדו בכוח.

הארטלי וכל אחד מחברי הלהקה מתו באסון הטיטאניק. הכינור אותר לאחר שהארטלי הכניס אותו למארז המונוגרם שלו לשמירה. המארז נמצא לבסוף, צף בשדה הפסולת, על ידי אחת הספינות שנשלחו לאיתור הניצולים. הכינור זוהה בזכות לוחית פליז חרוטה, והיא הוחזרה לארוסתו, ששמרה אותה עד מותה. משפחתה אימתה שאכן מדובר בכינור שלו ומכרה אותו תמורת 1.6 מיליון דולר לארגון שאוסף חפצים מהספינה שטבעה.

6. הסלפי האחרון

עשו סלפי רגע לפני פגיעת רכבת (צילום: Twinklekitchen)
זוזו הצידה! | צילום: Twinklekitchen

בצילום הסלפי הזה כל הנערות נראות חסרות דאגות. זוהי תמונת סלפי של שתי אחיות, סוואנה וקלסי וובסטר ושל חברתן אסה ריקר, משנת 2011. לרגע זו נראית תמונה שתופסת באופן מושלם את האושר שלהן, אך ברקע ניתן להבחין באור הבוהק מאחוריהן. האור הזה הגיע מקטר רכבת, שניות ספורות לפני שכל הנערות נדרסו על ידו. 

קלסי וחברתה, בנות 15, נהרגו במקום, אך סוואנה בת ה-13 שרדה את הפגיעה הראשונית וחוברה למכונת הנשמה בבית החולים אליו פונתה. לאחר מספר בדיקות, הרופאים אמרו להורים שהפגיעות המוחיות שלה כה קשות שאין טעם להשאיר אותה מחוברת למכונת ההנשמה. לאחר 3 ימים מיום הדריסה, המשפחה החליטה לנתק אותה ולהשלים עם הטרגדיה הקשה.

7. הצעת הנישואים הטרגית

6 (צילום: reddit)
ההצעה שלא מומשה | צילום: reddit

בתמונה הזו נראה גבר ששחה לעבר חברתו בחדר המלון התת ימי שלהם בזמן חופשה בטנזניה. הוא הציע לה נישואים עם פתק וטבעת, אך בנסיבות טרגיות ביותר הוא מת לפני שהספיק לצוף מעל פני המים.