כוכבת ריאליטי השיקה מיזם חדש במסגרתו היא מוכרת את הנפיחות שלה לאנשים זרים ומרוויחה עליהם סכומי עתק. הכוכבת, סטפני מאטו, בת 31, יצרה סערה ברשתות החברתיות כשהודיעה לאחרונה שהיא מרוויחה יותר מ-50,000 דולר בשבוע ממכירת הנפיחות שלה.

מאטו, תושבת קונטיקט, זכתה להכרה בינלאומית לאחר שהופיעה בתוכנית הריאליטי "90Day Fiancé" ומאוחר יותר פתחה ערוץ יוטיוב משלה, כתבה ספרים והקימה אתר למנויים בשם Unfiltrd.

לאחר מכן, היא באמת עשתה גלים עם עסקי הריח שלה על ידי לכידת הנפיחות שלה בצנצנות ומכירתן משום שלדבריה, חשבה שזה יהיה "מהלך פרסומי מצחיק שימשוך הרבה תשומת לב של אנשים".

אבל אחרי שמכרה מאות נפיחות והרוויחה 200,000 דולר, המשפיענית הודיעה על פרישה לאחר שאושפזה עם חשד להתקף לב. היא הובהלה לבית החולים עם כאבים בחזה ולאחר שעברה סוללת בדיקות, כולל בדיקת דם וא.ק.ג., נאמר למאטו שהכאב שלה הוא תוצאה של התזונה שלה שנשענת על שעועית וביצים, שגורמות לגזים.

"חשבתי שיש לי שבץ ושאלה היו הרגעים האחרונים שלי", אמרה מאטו, "הגזמתי". לדבריה , היא ייצרה עד 50 צנצנות של נפיחות בשבוע כדי לעמוד בביקוש - ואפילו הוסיפה שייק חלבון לתזונה שלה כדי להפוך אותם לחריפים יותר.

סטפני מאטו בבית החולים
סטפני מאטו בבית החולים

"אני זוכרת שבתוך יום אחד שתיתי בערך שלושה שייקים של חלבון וקערה ענקית של מרק שעועית שחורה", היא סיפרה. "יכולתי לראות שמשהו לא היה בסדר באותו ערב כששכבתי במיטה ויכולתי להרגיש לחץ בבטן שלי מתקדם למעלה. זה היה די קשה לנשום, ובכל פעם שניסיתי לשאוף אוויר, הרגשתי תחושת צביטה סביב הלב שלי", שחזרה.

"וזה, כמובן, גרם לחרדה שלי להסלים. למעשה התקשרתי לחבר שלי ושאלתי אם הוא יכול לבוא להסיע אותי לבית החולים כי חשבתי שאני חווה התקף לב", אמרה. "בבית החולים הובהר שמה שחוויתי זה לא שבץ או התקף לב אלא כאבי גזים עזים מאוד", ציינה מאטו, והוסיפה שהיא לא סיפרה לרופאים על העיסוק שלה ביצירת נפיחות לכל המרבה במחיר.

"המליצו לי לשנות את התזונה שלי ולקחת תרופה מדכאת גזים, מה שקבר למעשה את העסק שלי", אמרה. מאטו הסבירה שהיא החליטה להשיק את עסק הנפיחות שלה לאחר שקיבלה בקשות. "ברגע שהצבתי את הצנצנות למכירה, הן התחילו להימכר כמו עוגות חמות", הוסיפה.  "בכנות לא האמנתי לביקוש. אני חושב שלהרבה אנשים יש את הפטיש הזה בסתר. התחלתי את המיזם הזה באכילת מאפינס חלבון, שייקים וגם ביצים קשות".

היא אמרה שהיא "החליטה להשתכלל קצת ולנסות כמה מתכונים חדשים כדי שזה יהיה מרגש". התפריט של יצרנית הגז הטבעי כלל גם סלט שעועית שחורה, חביתות בצל וחביתות חזיר ופלפל. "אני חושבת שמזונות מסוימים מייצרים נפיחות בעלות ריח טוב יותר", אמרה מאטו והסבירה שהיא שמה דגש רב על שייקים. למרות הצלחתה הכלכלית, קבלת הפנים לעסק הייחודי שלה הייתה מעורבת. 

"יש הרבה אנשים שמשבחים אותי, אומרים לי שאני נותנת להם השראה לא להתבייש במי שהם ובמה שהם עושים, אבל מהצד השני, קיבלתי המון תגובות שליליות. אפילו קיבלתי איומי מוות, אנשים שאמרו לי שאני צריכה לשים קץ לחיי וכן הלאה", הוסיפה.

"אני מנסה כמיטב יכולתי לא להגיב לאנשים האלה ולתת להם את מה שהם רוצים, כלומר תשומת לב. בימים אלה, אנחנו צריכים להפסיק להרוס אנשים בגלל הבחירות שלהם", אמרה.  "אני חושבת שהמשפחה שלי חשה הקלה על הפרישה שלי, ובכנות כך גם המעי הגס שלי. הדיאטה מעולם לא הייתה בת קיימא ותמיד היה לה תאריך תפוגה".

רוכלת הנפיחות שזה עתה פרשה לפנסיה אמרה שהיא מתכננת לתרום חלק מהכנסתה לצדקה שתומכת בהפרעות קיבה. "למרות שקיבלתי תגובה נגדית, אני חושב שזה פתח לי דלת חדשה. אני עובדת על יצירות אמנות של צנצנת פלוצים דיגיטלית כרגע", אמרה מאטו. "אני חושבת שהכל קורה מסיבה מסוימת, ולמרות שימי מכירת הנפיחות שלי מסתיימים, אני הולכת לחסוך את הכסף שהרווחתי ואשקיע קצת בקריפטו", הוסיפה.