"אם הייתי מוצאת דבר כזה, הייתי צורחת ומתקשרת למשטרה כדי לדווח על רוצח סדרתי": אושיית טיקטוק חובבת ענתיקות הטריפה את הגולשים אחרי שחשפה מה מצאה בספר עתיק שקנתה ברשת. כריסטינה דאייר הראתה הכל בסרטון שהפך מאז לוויראלי ברשת החברתית עם יותר מ-2.2 מיליון צפיות.

"קניתי בתמימות ספר עתיק באינטרנט – רק כדי לגלות בפנים מלא צמות של שיער אנושי מתקופת המאה ה-19", כתבה. בסרטון אפשר לראות אותה שולפת מספר מעטפות שנשמרו בין דפי הספר, בהן שמרו את הצמות. בהמשך, דאייר ציינה שהשיער שייך לאישה ששמה ג'וליה ובתיאור הפוסט כתבה: "עכשיו נשאלת השאלה מה אני עושה איתן?".

@thedyerghoulhouse Question is what do i do with them? #victorianhair #victorianmourning ♬ Rûn Râbbît x Dârk Mâttêr - Tsezy

הסרטון הוויראלי גרף מאז 411 אלף לייקים ויותר מ-2,700 תגובות מהגולשים – חלקם דרבנו אותה להתקשר למשטרה ולדווח על הממצא המצמרר. "לא יודע מה איתך, אבל יש לי תחושה לא טובה לגבי זה", כתב אחד הגולשים. בינתיים, גולשת נוספת כתבה: "אני הייתי צורחת באימה. אני לא מבינה איך עדיין לא התקשרת למשטרה". למרות זאת, גולשים אחרים מיהרו להרגיע את הרוחות.

"אין צורך להיבהל", כתב אחד הגולשים. "מדובר בפרקטיקה מוכרת מאותם זמנים לשימור זיכרון. אנשים היו נותנים לאחרים צמות שיער כדי שלא ישכחו אותם או כדי להראות עד כמה הם אוהבים אותם". גולש אחר אישר את הדברים והוסיף: "זאת הייתה הדרך לשמר זיכרון של אנשים בתקופה הוויקטוריאנית. הייתה לזה משמעות עמוקה מאוד".

דאייר אישרה מאז שהספר אכן מהתקופה הוויקטוריאנית, שהחלה ב-1837 ונגמרה בשנת 1901. מעבר לזה, היא אמרה שהצליחה ליצור קשר עם הבעלים הקודם של הספר שהבהיר שאין שום רקע זדוני – או קשר לרצח סדרתי.