בית המשפט בארה"ב חתם השבוע את אחת הפרשות הביזאריות ביותר של השנים האחרונות, אחרי שגזר עונש מאסר ממושך על אנה מארי צ'ודארי. גזר הדין הגיע כחודשיים אחרי שזו הודתה ברצח מדרגה שנייה של ג'ון תומאס מגווייר, בן זוגה לשעבר של אחותה, אותו ביצעה יחד עם אחותה (אמנדה מקלור) ואביה (לארי פול מקלור).

פרשת הרצח של תומאס מגווייר זעזעה את תושבי מערב וירג'יניה, לאחר שפרטי המקרה הותרו לפרסום על ידי הרשויות. ממצאי חקירת המשטרה חשפו כי שלושת הנאשמים קשרו את מגווייר, עינו אותו במשך כמה ימים ובסופו של דבר חנקו אותו למוות. מאוחר יותר, אמנדה ברחה עם אביה הביולוגי למדינה אחרת ושם השניים התחתנו.

צ'ודארי הודתה בסוף חודש ינואר האחרון בהאשמות המיוחסות לה ותיארה בבית המשפט איך הם קברו את גופתו של מגווייר בקבר רדוד – רק כדי לחזור שבועיים מאוחר יותר לאותו מקום בשביל לבתר את גופתו.

"אמנדה התחילה להשתולל כשחשפנו את הגופה", סיפרה בבית המשפט. "היא אמרה שהיא לא חושבת שהוא מת כי השיער שעל ראשו המשיך לצמוח. לארי אז אמר שהוא יוודא את המוות והכה את ראשו עם פטיש". השלישייה אז ביתרו את הגופה וקברו את שרידיה בשני מוקדים שונים, אחד מהם בחצר האחורית של מקלור.

 

לארי מקלור (צילום: nypost.com, twitter)
לארי מקלור נידון למאסר עולם על חלקו ברצח | צילום: nypost.com, twitter

השופט אד קורניש התייחס לנסיבות התקרית באולם הדיונים ואמר: "אחרי שרצחתם את ג'ון, הוצאתם אותו מן האדמה והתעללתם בגופתו. אז קברתם אותו בשנית. לא היה שום צורך בזה". צ'ודארי נידונה ל-40 שנות מאסר על חלקה ברצח של מגווייר, בדומה לאחותה שהודתה גם היא ברצח מדרגה שנייה. לארי פול מקלור לעומת זאת נידון למאסר עולם על חלקו ברצח.