חודש וחצי לאחר הטרגדיה הנוראית בה כוכבת הרשת לואו שיאו מאו מאו זי שמה קץ לחייה בשידור חי לעוקביה, מתפרסמת שערורייה נוספת על מותה.

כזכור, בת ה-25 שתתה רעל בשידור חי ברשת החברתית Douyin ואמרה ליותר מ-600,000 עוקביה שזה "ככל הנראה יהיה הסרטון האחרון שלי". היא הסבירה שהיא סובלת מדיכאון כבר תקופה ולאחר מכן שתתה חומר הדברה, בעידוד גולשים שחשבו שלא מדובר בסרטון רציני. היא הספיקה להתקשר בעצמה לשירותי ההצלה, אך למחרת כבר נקבע מותה. כעת הפרשה שוב עולה לכותרות, לאחר שנחשף שהאפר שלה נגנב לצורך טקס סיני עתיק.

לפי רצונה של משפחתה, גופתה של הצעירה נשרפה בבית לוויות מקומי. אולם לעובד המקום היו תוכניות אחרות לגבי גופתה של לואו. העובד יצר קשר עם שניים ממכריו והחליט לרקום תכנית למכירת אפר הגופה לצורך "נישואי רפאים" - מנהג עתיק ופופולרי במיוחד בסין,  שבו גופות של אנשים צעירים, שמעולם לא נפגשו בחייהם, נקברות יחד על מנת שנשמותיהם לא יהיו בודדות.

האנשים שדבקים במסורת זו מאמינים כי נשמות המתים גם צריכות "להתאחד", על מנת לשמור על שגשוג צאצאיהם. המנהג נפוץ בסין כבר למעלה מ-3,000 שנה, ובעיקר מוכר בקרב הורים ששכלו את ילדיהם ורוצים "לשדך" אותם.

בזכות מידע שהגיע אל כוחות המשטרה המקומיים על התעניינות במכירה הסודית, תכניתו של עובד בית הלוויות למכור את אפר גופתה של לואו סוכלה. הוא נעצר יחד עם שניים מחבריו והפרשה נמצאת תחת חקירה.