תעלומה בטורקיה: פועלי בניין שהתחילו עבודות תשתית באתר חדש במזרח המדינה חשפו שלד של בעל חיים מסתורי. בתמונות של שרידי החיה אפשר לראות שאורכה הוא כמטר והיא בעלת שיניים של טורף.

יוסוף כיתאי, מנהל אתר הבנייה באיגדיר, התייחס לממצא הביזארי בשיחה עם אתר החדשות Turktime ואמר שעצמות הגפיים של בעל החיים היו ארוכות במיוחד. כמו כן, הוא טען שהיו לו ציפורניים במקום כפות רגליים או פרסות. "המקום שבו מצאנו את השלד שומם כבר 40 שנה", ציין מנהל האתר. "מהבחינה הזו, לא ברור לנו איך השלד הגיע לשם או מי קבר אותו מתחת לאדמה".

כיתאי העביר מאז את שרידי בעל החיים אל הפקולטה למדעי החיים באוניברסיטת איגדיר, שם יערכו סדרת בדיקות במטרה לקבוע באיזה מין מדובר. ד"ר בלקיס מוקה איגיט, מרצה בפקולטה, הבטיחה לפרסם את ממצאי הבדיקות כבר בשבועות הקרובים ומאוחר יותר, להעביר את השלד למוזיאון – שם הוא יוצג לעיניי כולם.

התגלית היוצאת דופן הסעירה את הגולשים ברשת, רבים מהם תהו באיזה בעל חיים מדובר. גולש אחד ציין: "אני חושב שזה כלב אנטוליאני סולטאני. זה מעין זן עתיק של כלבי רוח טורקים". לעומתו, גולשת אחרת טענה שמדובר במתיחה. "אני משוכנעת ב-100% שזה פייק", כתבה. "השלד שלם לחלוטין ואפילו יש עליו עדיין רקמות רכות. כלומר, הוא מת לאחרונה ולא לפני עשרות שנים. אני יודעת מה אני אומרת, אני ארכיאולוגית ודברים כאלה קורים לנו כל הזמן".

בינתיים, מנהל אתר הבנייה הוסיף שהוא מקווה כי אכן מדובר בתגלית משמעותית שתשרת את קהילת המדע המקומית. "אני ושאר חברי הצוות באתר סקרנים מאוד לגלות במה מדובר", ציין. "אני מאוד מקווה שזה משהו מעניין ויוצא דופן".