מוחמד אידול בן ה-16 מדרום אינדונזיה, היה בדיוק באמצע הדיג כאשר דג מחט זינק מהמים ונעץ את המלתעות הארוכות והחדות שלו דרך הצוואר של מחמוד. לפי דיווחים בתקשורת המקומית הצעיר נפל מהסירה אבל הצליח לשחות אל הגדה כאשר שיני הדג עדיין בתוך צווארו. בתמונות שפרסמו בכלי התקשורת נראה כיצד המחט של הדג הצליחה לחדור את הצוואר ולצאת מצדו השני.

מחמוד אידול דג מחט
מחמוד אידול דג מחט | צילום: @PositivityMY

אידול נלקח אל בית חולים סמוך אבל הצוות הרפואי לא רצה להסיר את הדג מהצוואר בגלל התהליך המסובך, והיו צריכים לחכות לציוד מיוחד לצורך ההסרה. בסופו של דבר הצעיר נשלח לבית חולים אחר, כאשר הדג עדיין בתוך צווארו, שם הרופאים ביצעו ניתוח עדין במיוחד שערך כשעה כדי להסיר את הדג מהצוואר. מצבו של מוחמד כעת יציב והוא מתאושש בבית החולים תחת השגחה של הצוות הרפואי כדי שלא יסבול מדלקות נלוות. הנער צפוי להישאר בבית החולים עוד כמה ימים עד להתאוששות מלאה.

מחמוד אידול דג מחט
מחמוד אידול דג מחט | צילום: @PositivityMY

דגי מחט ידועים בזכות המלתעות הארוכות אך צרות שלהם אשר מלאות בשיניים חדות במיוחד ומסוגלים לזנק במהירות שמגיעה ל-17 קמ"ש. בעבר דווחו על לפחות שני בני אדם שנהרגו בתאונות הקשורות לדגי מחט, ילד בן 10 מהוואי מת בזמן דיג לילי בשנת 1977 כאשר דג ניקב את עינו ובשנת 2018 תאילנדי בן 22 נהרג תוך כדי תרגיל צבאי. בנוסף להרוגים יש גם כמה מקרים שבו התקריות נגמרו בפציעה בלבד.