תעלומה בתאילנד: זוג תיירים מצאו את מותם בנסיבות מסתוריות באי קו טאו, אשר הוגדר על ידי רבים בתור "אי המתים". צמד התיירים, בני זוג בשנות ה-50 לחייהם, נמצאו מתים בבריכת השחייה של המלון שבו שהו, זמן קצר אחרי שעשו צ'ק אין. בני הזוג זוהו בתור ושיקוואר סחטמקול בן ה-59 ואשתו אנשו, בת ה-55. השניים מוכרים בתאילנד כמלונאים ואנשי עסקים בעלי אזרחות תאילנדית-הודית. 

ממצאי חקירת המשטרה חשפו שהשניים נמצאו על ידי בנם בן ה-34, שהגיע לנופש יחד איתם. בני הזוג התגלו כשהם צפים ללא רוח חיים בבריכה. בשיחה עם חוקרים, הוא סיפר שמצא את גופותיהם אחרי שחזר מטיול בחוף הים. במקום לא היו אנשי צוות או מציל ולפי הנהלת המלון, מצלמות האבטחה באזור לא עבדו בגלל תקלה.  

 

סרן ג'ירפוב פורידק, קצין משטרה באי, סיפר שהשניים נראו בפעם האחרונה בבר של הבריכה לפני שנכנסו לשחות. "מצלמות האבטחה במקום היו כבויות בגלל תקלה, אבל חוקרים בודקים עכשיו תיעוד ממצלמות אחרות", אמר קצין המשטרה. "בריכת השחייה הייתה אמורה להיות ריקה בגלל הנחיות הקורונה. אנחנו עדיין מנסים להבין מה קרה שם".  

בלשים עדיין לא פרסמו את ממצאי החקירה, אך הסברה הרווחת היא שבני הזוג טבעו למוות בבריכה. גופותיהם הועברו למכון הפתולוגי, שם הם יעברו בדיקת נתיחה לאחר המוות. קו טאו מוכר בקרב תיירים רבים בתור "אי המתים", זאת בעקבות תריסר תקריות מוות מהשנים האחרונות. 

בשנת 2014, בני זוג בריטים בשנות ה-20 שנפשו על האי נרצחו אחרי בזמן שחזרו לחדר המלון שלהם בשעת לילה מאוחרת. בלשים חשפו כי השניים הוכו למוות באמצעות מגרפה והאישה גם הותקפה מינית. שנה מאוחר יותר, רשויות החוק הרשיעו שני מהגרי עבודה בורמזים ברצח הכפול וגזרו עליהם דין מוות.