אחות בבית חולים בארגנטינה זעזעה את הרשת כשחשפה תמונה של כף היד שלה אחרי משמרת במחלקת הקורונה. מוניקה פפורלו, תושבת סנטה פה ואחות בביה"ח מרגריטה, שיתפה התמונה בתחילת השבוע, בזמן שנרשמה עלייה משמעותית בכמות הנדבקים באזור.

בתיאור הפוסט היא כתבה: "כך נראית כף היד שלי אחרי שהורדתי את הכפפות". בתמונה אפשר לראות את הסדקים בעור היבש של האחות, שככל הנראה נוצרו בעקבות שימוש תדיר בנוזלים לחיטוי ידיים. פפורלו ועמיתיה לעבודה מתמודדים כיום עם עומס גדול יותר מאי פעם של חולי קורונה בביה"ח, אבל היא מדגישה כי היא מקפידה לשמור על אורח רוח.

האחות כתבה בהמשך הפוסט: "אנחנו נמשיך בעבודתנו כי יש לנו עוד דרך ארוכה". פפורלו אז בירכה את כל חבריה ברשת החברתית ובייחוד את אלו שעוסקים במקצועות הבריאות.

ארגנטינה מהווה כיום את מוקד התפרצות הקורונה ה-10 בגודלו בכל העולם, עם יותר מ-644 אלף מקרי הידבקות ולמעלה מ-14 אלף תושבים שמתו אחרי שנדבקו בנגיף. לאחרונה, נוספו לביה"ח מרגריטה עוד 50 נדבקים חדשים ו-14 מהם סימפטומטיים.

לואיס בולאניו, פוליטיקאי מקומי, נאלץ להיכנס לאחרונה לבידוד לאחר שאשתו נדבקה בנגיף. הוא התייחס בתחילת השבוע לעלייה במספר הנדבקים באזור ואמר: "הייתה לנו תקופה רגועה, אבל אנשים פשוט לא לוקחים ברצינות את ההנחיות ואנחנו הולכים למקום מאוד בעייתי. אנחנו עומדים להצטער על ההתנהגות שלנו ואנחנו נשלם עליה בבריאות שלנו והחיים שלנו. אני מקווה מאוד שאני טועה".