"תמיד ידעתי שהוא עשה את זה": אחד החברים הוותיקים של כריסטיאן ברוקנר התייחס לאחרונה לכך שהאנס הגרמני הפך לחשוד העיקרי בהיעלמותה של מדלן מקאן. מייקל טאטשל, בן 46 מאוסטריה, הכיר את ברוקנר בזמן ששניהם התגוררו בפראיה דה לוז - בסמוך לאתר הנופש שבו נעלמה הילדה הבריטית לפני 13 שנים. כעת, הוא חושף בריאיון לכלי התקשורת בממלכה כי הוא תמיד חשד שהעבריין הגרמני היה מעורב בפרשה.

"הוא היה סוטה מין וללא ספק אדם שמסוגל היה לחטוף ילד בשביל לאנוס אותו או לדרוש עליו כופר", סיפר טאטשל והוסיף כיצד ברוקנר תמיד היה גולש ב-Dark Web. "אני לא יודע בדיוק מה הוא עשה שם, אבל אני חושב שזה היה קשור לסחר בסמים. הוא תמיד התרברב בכך שהוא פורץ לדירות של תיירים וגונב להם כסף, תכשיטים או דרכונים. היה לו מסתור של השלל בבית, בעליית הגג שלו".

מדלן מקאן
13 שנים חלפו מאז היעלמותה של מדלן מקאן | צילום: netflix

טאטשל הוסיף: "ברוקנר תמיד אהב לדבר על איך שהוא מרוויח כסף בדרכים שונות. פעם אחת, הוא אפילו דיבר על כך שמכר ילדים לסוחרים. ממה שזכור לי, זה קרה כשהוא היה במרוקו. אני חושב ששם הוא מכר את הילדה, את מדלן מקאן. אולי לזנות".

ברוקנר הפך בשבועות האחרונים לחשוד העיקרי בפרשת מדלן מקאן, שנעלמה באורח מסתורי במאי 2007. הפעם האחרונה שהילדה נראתה בחיים הייתה כמה רגעים לפני שהוריה, ג'רי וקייט, יצאו לארוחת עם חברים במתחם הנופש פראיה דה לוז. מאז, היא נצפתה ביותר מ-100 מדינות ברחבי העולם, כולל אפילו בישראל.

החשוד העיקרי מרצה כרגע עונש מאסר בגרמניה בגין אונס של תיירת אמריקאית בפורטוגל. נכון לעכשיו, הוא מסרב לשתף פעולה עם הרשויות. האנס כריסטין וולטרס, התובע הגרמני, התייחס בשבועות האחרונים למעורבותו של ברוקנר בפרשה ואמר: "אני חושב שיש לנו בערך 90% מהראיות. אם הוא יודע במה מדובר, אז הוא מוזמן לנסות ולשנות את הסיפור".