שופט כדורגל הולנדי הורחק מהמגרשים לכל החיים בעקבות חשד שהוא סייע לקבוצה מקומית לזכות באליפות. יאן סמית שפט מוקדם יותר החודש במשחק של הליגה הרביעית בהולנד, בין St. George ל-SV De Valken. כעת עלה חשד שהוא עזר ל-St. George לנצח במשחק, לזכות באליפות ולעלות לליגה השלישית.

החשדות נגד סמית עלו בעקבות סרטון שעלה ל-X (טוויטר לשעבר) ובו אפשר לראות את השופט משתתף בחגיגות האליפות של St. George. בתיעוד הביזארי רואים את סמית מרים את צלחת האליפות, כמו גם שר יחד עם שחקני הקבוצה והאוהדים. בעקבות זאת, אנשים נזכרו בכמה מהחלטות השיפוט שלו לאורך המשחק – כולן שנויות במחלוקת בלשון המעטה.

סמית שלף 4 כרטיסים אדומים לאורך המשחק, 3 מהם לשחקני SV De Valken והרביעי למאמן הקבוצה. St. George פיגרה 0-1 בתום ה-90 דקות וסמית הורה להוסיף 15 דקות לזמן הפציעות. הוא שרק לסוף המשחק מיד אחרי ששוער St. George הבקיע את שער השוויון, מה שלמעשה הכריע את זכייתה באליפות ועלייתה לליגה השלישית.

הנהלת SV De Valken התלוננה לגבי התנהלותו של סמית בעקבות המשחק, אך התאחדות הכדורגל ההולנדית (KNVB) לא פעלה נגדו עד שסרטון החגיגות של השופט הפך לוויראלי ברשתות החברתיות. בהודעה שפורסמה מטעם ההתאחדות נמסר כי סמית לא ישפוט משחקי כדורגל במדינה יותר לעולם. "אנחנו מצפים לניטרליות מהשופטים וליחס מכבד עבור שתי הקבוצות", נכתב בהודעה. "ההתנהגות שלו, כמובן, לא שיקפה את הערכים שלנו".

סמית זעם על החלטת התאחדות הכדורגל ההולנדית להרחיק אותו מהמגרשים לכל החיים, הגדיר אותה כמוגזמת וטען שהיא נעשתה מבלי שבכלל חקרו את העניין לעומק. לדבריו, אין לו שום קשר אל St. George והעובדה שהוא נצפה בחגיגות האליפות של בכלל הקבוצה לא רלוונטית, משום שהוא חגג בעבר גם עם קבוצות אחרות. "לא חגגתי עם השחקנים", אמר השופט. "בסך הכל שרתי שיר אחד והרמתי את הצלחת פעם אחת, זה הכל. התגובה של ההתאחדות קיצונית".