גבר מאירלנד נקלע לתסבוכת רפואית הזויה – והכל בגלל כאב שיניים. ג'ון מולוי, תושב העיר קורק, עלה לכותרות בארץ המוצא שלו לאחר שעקר בעצמו את ארבעת השיניים התחתונות שלו. לדבריו, הוא ביצע את העקירה עם פְּלָיֶר לאחר שלא הצליח לקבוע תור לרופא שיניים במגזר הציבורי – ורופאים פרטיים דרשו ממנו מאות אירו עבור הפרוצדורה.

בשיחה עם אתר ה-Irish Mirror, מולוי אמר שהוא התמודד עם כאבי שיניים עזים לאורך תקופה ארוכה. לדבריו, הוא היה צריך להמתין זמן ארוך לניתוח אם היה פונה לרופא שיניים דרך ביטוח הבריאות שלו. מנגד, רופאים פרטיים דרשו ממנו 900 אירו בשביל הניתוח – שהיה אמור להיערך כשמולוי בהרדמה כללית. על כן הוא נאלץ לקחת את העניינים לידיים, תרתי משמע.

נכלל בביטוח: טיפולי שיניים לילדים (צילום: rf123.com, Claudia Otte)
מולוי טוען שטיפול שיניים פרטי יעלה לו 900 אירו | אילוסטרציה | צילום: rf123.com, Claudia Otte

"הייתי צריך לעקור את ארבעת השיניים התחתונות עם פלייר", סיפר מולוי. "סבלתי מכאבים איומים ולא יכולתי להמשיך ככה יותר". בהמשך, הוא ציין שגם עכשיו הוא סובל מכאבים ושרופאים הזהירו אותו מפני ההשלכות של מעשיו.

"הראיתי לרופא המשפחה שלי את מה שעשיתי והוא היה המום", אמר מולוי. "הוא אמר לי שזה מאוד מסוכן ושאני יכול לקבל אלח דם. זה לא אכפת לי. אני מרגיש שהשיניים שלי מזהמות לי את הראש".

מולוי הוסיף שהוא סובל מכאבים גם בשיניים החותכות העליונות ואם לא יצליח לקבוע תור לניתוח בזמן הקרוב, גם אותן הוא יעקור עם פלייר. בעקבות פרסום המקרה, תחנת הרדיו Opinion Line פנתה לציבור לסייע לאזרח – לפני שהוא יגרום לעצמו נזק בלתי הפיך. שיהיה בהצלחה עם זה.