אסון בקליפורניה: 9 בני אדם נפצעו בהתמוטטות מרפסת בעיר מליבו – שניים מהם פונו לביה"ח במצב אנוש. לאחרונה, תיעוד מהתאונה הותר לפרסום ובו אפשר לראות את הרגע בו עשרות אנשים שהצטופפו במרפסת שנבנתה מול הים צנחו אל הסלעים למטה.

בהודעה שנמסרה על ידי גורם משירותי הכבאות דווח כי התאונה התחוללה בדירת נופש שנועדה לאכלס 6 בני אדם לכל היותר. בעלת הבית סיפרה שביום התאונה היא ניסתה לפנות את האורחים שהיו במקום, אחרי שגילתה שאלו ארגנו מסיבה בהשתתפות עשרות אנשים.

בסרטון שצולם ממצלמת האבטחה של אחת הדירות הסמוכות, אפשר לראות את הרגע בו רצפת העץ קרסה והאורחים צנחו למטה. "היו שם בערך עשרה אנשים", סיפר אחד המוזמנים בשיחה עם כתבי ABC7. "לפתע, שמעתי את העץ נשבר וראיתי את כל החברים הכי טובים שלי נופלים מגובה של 5 מטרים אל הסלעים מול הים".

רון הרלסון, קצין בשירותי הכבאות המקומיים, הגיב גם הוא לתקרית ואמר: "היו שם הרבה אנשים על מרפסת יחסית קטנה והיא פשוט קרסה תחת העומס. למטה היו אבנים חדות וסלעים. זה היה חילוץ מאוד מורכב. למזלנו, אף אחד לא נהרג".

בעלת הבית סיפרה שהיא ניסתה לפנות את האורחים מהמקום במשך כל היום, אך ללא הצלחה. חוקרי המשטרה סבורים שהתאונה ארעה בגלל שהעץ ממנו הרכיבו את המרפסת לא עמד בעומס. בינתיים, שירותי הכבאות קבעו שהבית לא ראוי למגורים.