ניקולס קרפט בן ה-42 השיל כ-181 קילוגרם – כמעט מחצית ממשקל גופו – ללא תרופות או ניתוח לדבריו, וזאת תוך פחות מארבע שנים. קרפט, תושב העיר הטיסבורג, מיסיסיפי, נאבק במשקל עודף מאז שהיה ילד. גובהו כ-175 סנטימטרים, ולטענתו, כבר בתיכון הגיע למשקל של יותר ממאה ושלושים קילוגרמים.

כתוצאה מעודף המשקל, ניקולס סבל מכאבי ברכיים, כאבים מפושטים בכל רחבי הגוף וקוצר נשימה. הוא אפילו לא היה מסוגל להיכנס למכוניות בגודל רגיל בגלל גודלו העצום. לדברי הרופאים, הוא היה "פצצת זמן מתקתקת". בשיאו, הגיע משקלו של ניקולס לכ-290 קילוגרם. "המשקל שלי מנע ממני ללכת לאירועים משפחתיים ולטייל", נזכר קראפט בראיון, "רציתי לחיות יותר זמן".

@nickcraft6

♬ Keep Showing Up (Motivational Speech) - Fearless Motivation

העזרה הגדולה בחייו של ניקולס הגיעה מכיוון סבתו ג׳ורג׳יה, שלדבריו, תמיד עודדה אותו לרדת במשקל. מותה בשנת 2019 היווה נקודה מפנה בחייו של ניקולס. "סבתא שלי נפטרה לפני שהצליחה לראות את המהפך שלי", אמר קראפט. "היא רצתה לראות אותי לעיתים קרובות יותר. הבטחתי לה שארד במשקל, כדי שאוכל לראות אותה יותר. היא הייתה מקור המוטיבציה שלי".

קראפט הצליח למתן את צריכת הקלוריות שלו לכ-1,200 עד 1,500 קלוריות ליום והפסיק לצרוך משקאות מוגזים, מזון מטוגן, לחם, פסטה, אורז ופחמימות אחרות. כיום, הוא משלב בתפריט שלו הרבה פירות, ירקות וחלבונים. הוא מבצע אימוני כוח עם משקולות ומרבה ללכת ברגל. לטענתו, הוא עוד לא הגיע ליעד שלו, אבל מרגיש שהסיפור שלו יכול לסייע לאנשים שנאבקים גם הם במשקל עודף.

@nickcraft6

♬ KEEP GOING - Motivational Speech

המסע של קראפט תועד על ידו ברשתות החברתיות, וזכה לאלפי תגובות מגולשים נרגשים בפייסבוק ובטיקטוק. "עבודה יוצאת מן הכלל, איש צעיר", כתב לו אחד הגולשים. "אתה מעורר השראה". גולשת נוספת הגיבה: "תודה על ששיתפת את הסיפור שלך. זה מעורר השראה עבור אנשים כמוני, שרק מתחילים את המסע שלהם".