רופאי שיניים ברחבי העולם מזהירים מפני תופעה מטרידה ברשתות החברתיות, בה אנשים מבצעים טיפולים אסתטיים מבלי להבין את ההשלכות שלהם לטווח הארוך. לאחרונה, כמה רופאות שיניים שמפעילות חשבונות טיק טוק התייחסו לשורת ידיעות וסרטונים של כוכבי ריאליטי ואושיות רשת שעוברים טיפולי "ציפוי שיניים"  - למרות שבפועל מדובר בטיפול כתרים. כעת, הן מדגישות את ההבדלים בין השניים ומבקשות להבהיר כמה נקודות בנוגע לטיפולי כתרים פולשניים.

ד"ר שאדי מאנושרי, רופאת שיניים שפועלת בלונדון, התייחסה לסרטון של אושיית רשת צעירה שמציגה בראווה את ההכנות והתוצאות של טיפול ציפוי שיניים שעברה בטורקיה. בסרטון אפשר לראות כיצד גילחו את השיניים של הנערה לכדי גדמים זעירים, לפני שהשלימו את התהליך והותירו אותה עם שיניים ישרות וחיוך בוהק. רופאת השיניים מבהירה עכשיו שהאמת לגבי הסרטון מטרידה יותר ממה שנדמה –  ושהנערה ככל הנראה תיאלץ להתמודד עם ההשלכות של החלטתה הלא מלומדת בשנים הקרובות.

@drshaadimanouchehri

##veneers ##veneerscheck ##veneers_smile ##veneersjourney ##dentist ##dentistry ##dentalstudent ##makeover ##pov ##homesalon ##haircare ##fy ##fyp ##foryou ##foru

♬ original sound - Dr S Manouchehri

"ראשית כל, זה לא ציפוי אלא כתרים", מסבירה ד"ר מאנושרי ומוסיפה, "שיוף של השיניים לגדמים קטנים כאלה עלול להזיק לעצבים, להוביל לטיפולי שורש וככל הנראה, גם לעקירה בשלב כזה או אחר בחיים".

רופאת השניים ממשיכה: "אם עברתם טיפול ציפוי או כתרים, אתם תיאלצו להחליף אותם כל 10 או 15 שנים. הנערה שבסרטון היא אישה צעירה ויפהפייה, ככל הנראה בת 18, לכל היותר בת 19. היא תיאלץ להחליף את הכתרים האלה 4 או 5 פעמים לאורך כל החיים שלה, אם לא יותר. לא רק שהטיפולים האלה יעיקו עליה מבחינה כלכלית, אלא גם מבחינה ביולוגית כי אי אפשר לעשות לשיניים כל כך הרבה טיפולי הכנה לכתרים. לסיכום, היא אישה צעירה ויפהפייה שהרסה לעצמה את השיניים, וכנראה גם תצטרך שיניים תותבות כבר בגיל 40".

@dentist_emi

Let’s talk about Katie Prices ‘veneers’. ##veneers ##dentist

♬ original sound - Dentist Emi

ד"ר איימי מואסון, רופאת שיניים מקורנוול, דרום אנגליה, התייחסה גם היא לבלבול שנפוץ ברשת בין טיפולי ציפוי וכתרים כשהתייחסה לסרטון שכוכבת הריאליטי קייטי פרייס העלתה לערוץ היוטיוב שלה ובו גם היא מתבלבלת בין ציפוי וכתרים.

"חשוב מאוד לדעת מה ההבדל בין ציפוי וכתרים, במיוחד אם אתם שוקלים לערוך טיפולי שיניים קוסמטיים", סיפרה. "כשאני מסתכלת על תמונות ישנות של קייטי, אני לא מבינה למה היו צריכים לשייף לה את השיניים לגדמים קטנים. חשוב להבין שברגע שזה מה שנותר מהשיניים שלך – אין שום דרך חזרה".

ד"ר מואסון פנתה בסוף הסרטון לגולשים וביקשה מכל אלו ששוקלים לבצע טיפול שיניים אסתטי ללכת אך ורק למומחים בתחום. "זכרו, המחיר של הטיפול לרוב משקף את היכולת של הרופא ואת איכות העבודה שלו".