יכול להיות שנתקלתם בימים האחרונים בתמונה, דוחה למדי, שרצה ברשת, ובה נראית רגל של תרנגולת על צלחת לצד ספגטי. לא מדובר בתמונה חדשה, אלא בתמונה ישנה שצצה מחדש, שצילמה אור בראל, שהייתה אז חיילת.

זה קרה לפני כארבע שנים בבסיס ההדרכה בבה"ד 6. בראל, חיילת מקרית מוצקין, שירתה כמפקדת כיתה בקורס נהגי משא. היא נכנסה באחד הימים לארוחת צהרים בחדר האוכל וביקשה עוף וספגטי, אבל לא תיארה לעצמה מה היא תקבל לצלחת כמה שניות לאחר מכן.

"ביקשתי חתיכת עוף. לקחתי את הצלחת והלכתי לכיוון השולחן. בהתחלה לא שמתי לב, הרי ברור שנתנו לי חתיכת עוף. כשהתיישבתי עם החברים שלי סביב השולחן בחדר האוכל, הם התחילו לצחוק ולהיגעל. אני מסתכלת ורואה בצלחת רגל שרופה של תרנגולת. הייתי בהלם", שחזרה בראל, "חשבתי שאני מדמיינת. גם החברים שלי שראו את זה לא האמינו למה שראו. זה היה ממש הזוי".

"לא הבנתי איך רגל של תרנגולת הגיעה לאוכל. באותו הרגע ירד לי כל התיאבון. צילמתי את זה וגם החברים שלי, כי זה באמת היה משהו לא שגרתי", מספרת בראל, "יצאתי החוצה וזרקתי את זה לפח. זה לא היה מטבח צבאי אלא אוכל של קבלן קייטרינג חיצוני. זו הייתה תחושה קשה, מזעזעת לגמרי. בחיים לא נתקלתי בדבר כזה במהלך כל השירות הסדיר שלי ובכלל. זה היה רגע שאי אפשר לשכוח. ממש ככה".

בראל פרסמה אז את התמונה כשהיא אוחזת בצלחת עם רגל התרנגולת. התמונה זכתה לתגובות רבות וסוערות מהגולשים שהתקשו להאמין שזה אכן קרה ועוד בבסיס צבאי.

כאמור, בימים האחרונים התמונה פורסמה מחדש ברשתות החברתיות וזכתה לתגובות ושיתופים רבים. "כבר השתחררתי מהצבא ושכחתי מזה, ופתאום שוב התמונה מככבת בפייסבוק. כנראה שזו עדיין חוויה קשה שהייתה לא רק לי אלא גם לגולשים, והם הציפו זה שוב מחדש כי זה עדיין מציק להם", הוסיפה בראל, "אני מקווה שמאז לא היו עוד מקרים כאלה בצבא".