ציור מ-1860 של הצייר פרדיננד ג'ורג' וואלדמולר, כבר שנים רבות מעורר מחלוקת בקרב גולשים - אשר חלקם טוענים כי הוא מוכיח שמסע בזמן באמת קיים.

אלו שמאמינים בכך חושבים שבציור המפורסם, "The Expected One", רואים צעירה הולכת בשביל כשבידיה מלבן שחור. אותו מלבן, כך אומרים, הוא בעצם סמארטפון. באתרים כמו פינטרסט תוכלו אפילו למצוא גרסה של התמונה כאשר מתוך המלבן יוצא אור המאיר על פניה של הצעירה וגורם לגולשים לחשוב שמדובר בקרינת המסך של הסמארטפון.

בשנים האחרונות, צצים כל כמה חודשים טענות על הציור המסקרן, אבל נראה שאפשר אחת ולתמיד לשים סוף לתיאוריות הקונספירציה. אז מה באמת יש בידה של הדמות ההולכת בשביל?

ציור ממינכן (צילום: Walmüller Die Erwartete)
הייתכן שזה סמארטפון? | צילום: Walmüller Die Erwartete

ג'ראלד ווינפולטר, מנכ"ל סוכנות יצירות אומנות "ג'ראלד ווינפולטר GmbH",ניסה לשים סוף לתיאוריות האלה כאמר בריאיון למגזין vice: "הילדה בציור הזה של וואלדמולר לא משחקת באייפון אקס החדש שלה, אלא בדרכה לכנסיה ואוחזת ספר תפילות קטן בידיה".

אבל אפרופו אייפונים, בציור הזה מלפני כ-400 שנה יהיה כבר הרבה יותר קשה לשכנע אתכם שלא מדובר במסע בזמן. אחת הדמויות נראות כאילו היא מביטה בצג של סמארטפון, ולנו אין מושג מה עוד זה יכול להיות.