"בפעם הראשונה שראיתי את התמונה הייתי המום – לא האמנתי שהאדם שאני מסתכל עליו הוא לא אני": אמן מצפון בריטניה חשף לאחרונה בחשבון האינסטגרם שלו תמונה מסתורית שצולמה בראשית המאה ה-20 ובה אדם שנראה בדיוק כמוהו.

מייקל קורופיז, בן 24 ממנצ'סטר, התייחס לתמונה ההזויה בשיחה עם כתבים מקומיים ואמר שאחד מחבריו היה זה שהציג אותה בפניו. "אני יודע שהתמונה צולמה בשנת 1905, אבל מעבר לזה אני כמעט ולא יודע דבר עליה", אמר. "הייתי אומר, לפי סגנון הלבוש של הבחור, שהוא בריטי או אמריקאי. למרות זאת, איני יודע מהו שמו או בן כמה הוא".

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Michael Koropisz (@michael_koropisz_artist) on

 

קורופיז, צייר פורטרטים, סיפר שהתמונה הפכה למעין בדיחה בקרב חברים. חלקם אפילו התחילו לקרוא לו "נוסע בזמן" בגללה. כעת, הוא תוהה אולי התיעוד המסתורי מהווה ראייה לפועלו מן הגלגול הקודם. הוא הוסיף: "תמיד הייתה לי אובססיה עם תקופת המאה ה-19 – אולי התמונה הזאת היא ההוכחה לזה שבאמת הייתי שם בחיים הקודמים שלי?".

זוהי כמובן לא הפעם הראשונה שמישהו מצא תמונה עתיקה של הדופלגנגר שלו או של אישיות מוכרת בעולם. בנובמבר של השנה שעברה, גולשים בפייסבוק נדהמו לגלות תמונה בת 120 שנה ובה נראית ילדה קנדית שדומה הרבה יותר מדי לגרטה תונברג.

 

 

התמונה המדוברת צולמה כנראה בשנת 1898 ואפשר לראות בה את הכפילה של גרתה, יחד עם עוד שני ילדים שעובדים במכרה זהב בקנדה. גולשים טענו כי הילדה דומה כל כך לפעילת איכות הסביבה הצעירה, שהיא אפילו קלעה את הצמה שלה בדיוק באותה הצורה – שלא לדבר על הבעת הפנים שלה. איך אומרים: שתי טיפות מים.