אן-ג'י מקיין, אוסטרלית שעברה ניתוח פשוט להסרת שקדים תחת הרדמה מלאה, הייתה בטוחה שהיא עדיין חולמת ומטושטשת כאשר פתחה את עיניה והחלה לדבר לפתע במבטא אירי מושלם - זאת למרות שמעולם לא הייתה באירלנד ולא מכירה את הדיאלקט.

מקיין נבהלה כאשר הבינה שהמבטא האירי המוזר שנדבק לה הולך ומתחזק, וחזרה לבית החולים כדי להבין במה מדובר. ככל הנראה, היא סובלת מתופעה שתועדה רק אצל כ-100 חולים מאז 1907 - סינדרום שפה זרה. תופעה זו קורית בדרך כלל כאשר חולה סובל מפגיעה מוחית.

הרופאים של מקיין אמרו שכרגע אין מה לעשות ושעליה לנוח ולתת לזמן לעשות את שלו. לאחר מספר ימים, בהם תיעדה את התופעה הביזארית בטיקטוק, מקיין טענה שקמה בבוקר עם מבטא אוסטרלי רגיל, אך במהלך שיחת טלפון עם חברה, תוך 5-10 דקות החברה הבחינה שהמבטא האירי שוב חוזר.

@angie.mcyen

Day 2: I still can’t believe I woke up with an Irish accent yesterday. I’ve never been to Ireland. I grew up in Australia. My Aussie accent is gone

♬ original sound - angie.mcyen

"אני לא יודעת מה לעשות", אמרה מקיין באחד הסרטונים, "אני אפילו לא מנסה (לדבר במבטא אירי), אני לגמרי מבוהלת. הייתי בטוחה שזה יעלם כשקמתי היום בבוקר". לדבריה, ביום השלישי לאחר הניתוח כבר לא היה שום זכר למבטא האוסטרליה הרגיל שלה.
 
@angie.mcyen

Reply to @owenb32 Day 13: Still woke up not sounding like my old self. Spreading awareness for ##foreignaccentsyndrome ##foryou

♬ original sound - angie.mcyen

מקיין מתמודדת עם התופעה מאז ה-28.4, כאשר בשבועיים האחרונים היא נפגשת עם רופאים ואמורה גם להיבדק על ידי נוירולוג שיסביר לה יותר על מצבה. היא עדיין לא יודעת אם המבטא הרגיל שלה יחזור, אבל לאור העובדה שהיא צברה 21,000 עוקבים תוך שבועיים - נראה שרבים סקרנים לגלות מה יהיה.