מלכת יופי לשעבר עוררה את זעמם של הגולשים בעקבות סדרת התבטאויות ביזאריות לגבי המחאות בארה"ב. סמנת'ה קייטי ג'יימס, דוגמנית בת 25 והזוכה בתחרות מלכת היופי Miss Universe Malaysia לשנת 2017, התייחסה ביממה האחרונה להפגנות שפרצו בארה"ב אחרי ששוטר ממיניאפוליס חנק למוות את ג'ורג' פלויד במהלך מעצרו בעיר.

ג'יימס כתבה: "אני לא חיה באמריקה ואין לי שום קשר למה שקורה שם, אבל בשבילי זה נראה כאילו הלבנים כבר ניצחו. כל האנשים השחורים, הירגעו. תתייחסו למה שקורה כאל אתגר – זה יעשה אתכם חזקים יותר. אתם בוחרים להיוולד שחורים מסיבה מסוימת. תלמדו מזה. תקבלו את זה. קחו אחריות. יש כרגע עדיין עוני ורעב ברחבי העולם".

View this post on Instagram

A post shared by Samantha Brahmacharini (@samanthakayty) on

View this post on Instagram

Yup I cut my own bangs nice or not?!

A post shared by Samantha Brahmacharini (@samanthakayty) on

ההערות הביזאריות של הדוגמנית הצעירה פורסמו בסטורי של חשבון האינסטגרם שלה, שם יש לה יותר מ-167 אלף עוקבים. מאז פרסום הסטורי, גולשים רבים הציפו את הפוסטים הישנים שלה בתגובות זועמות על התבטאויותיה.

"את אולי לא התכוונת לפגוע באף אחד, אבל כתבת פה המון דברים מאוד לא מכבדים – שלא לומר פוגעניים", כתב אחד הגולשים. "היחס כלפי קהילות אפרו-אמריקאים שמגוררות בארה"ב לא שווה כבר כמעט 400 שנה".

גולש נוסף כתב שהוא מובך מההצעה שלה למפגינים "להירגע", בזמן שהם נרצחים על ידי האנשים שאמורים להגן עליהם. "תמחקי את הפוסט הזה", כתב גולש אחר. "אחר כך תשקלי לעשות משהו משמעותי מחוץ לבועה הקטנה והפריווילגית שלך".

View this post on Instagram

A post shared by Samantha Brahmacharini (@samanthakayty) on

בעקבות התבטאויותיה של ג'יימס, ארגון Miss Universe Malaysia נאלץ לפרסם הבהרה לפיה אין לה כל קשר אליהם כבר שנתיים וההערות שלה לא משקפות את תפיסתם. "אנחנו מגנים את תגובותיה הפוגעניות והבלתי מתקבלות על הדעת של סמנת'ה קייט ג'יימס", נכתב בתגובה. "תפיסות העולם שבאות לידי ביטוי בחשבון האינסטגרם שלה משקפות אך ורק אותה ואין להן קשר לארגון שלנו. מעבר לזה, ג'יימס לא ייצגה אותנו מאז 2018. אנו תומכים בחברה ללא הבדלי גזע ומגנים בחריפות גזענות ברחבי העולם".