"בשלב הזה יש לנו יותר שאלות מאשר תשובות": סרטון שצולם בנהר קאס שבמדינת מישיגן, צפון ארה"ב, הותיר גולשים מבולבלים מאוד – ורבים מהם סבורים שזו עדות חדשה לאחד היצורים המיתיים המפורסמים ביותר באמריקה הצפונית.

בתיעוד הקצרצר, שצולם על ידי חותר קיאק, אפשר לראות דמות חומה ומאסיבית חוצה את הנהר לכיוון היערות. חלק מהצופים העירו שעושה רושם שהיא מחזיקה משהו בידיים שלה, אך לא ברור מה. למעשה, לא ברור בכלל במה מדובר. חלק מהגולשים סבורים שמדובר בבעל חיים כלשהו, אולי דוב, בעוד אחרים סבורים שמדובר בבן אדם, ככל הנראה צייד עם לבוש הסוואה. בהיעדר תשובה ודאית, ישנם גם אלו שקפצו למסקנה ש... מדובר בביגפוט.

מאז שצצה הסברה שמדובר ביצור המיתי הצפון אמריקאי, מומחים מארגון "ססקואץ'" של הרי הרוקי (RSMO) החליטו לנתח את התיעוד הביזארי – והתוצאה? אפילו הם לא בטוחים במה מדובר. בסרטון שעלה לחשבון היוטיוב של הארגון, אחד המומחים ניתח את התיעוד המסתורי, אך לא הצליח להגיע לתשובה חד-משמעית.

"אין לי מושג מה זה", אמר הקריין. "יש אנשים שאומרים שאולי זה מישהו שלובש כילה נגד יתושים או כיסוי כלשהו על הפנים שלו. בצילום מסך של הפרופיל אפשר לראות את האף שלו חשוף לאוויר הפתוח והוא באותו צבע של כל הגוף. ייתכן שמדובר בבן אדם ועדיין, מדובר בסרטון מאוד משונה. אני מקווה מאוד שאתם לא עובדים עלינו".

התיעוד המקורי הפך מאז לוויראלי ביוטיוב, עם יותר מ-614 אלף צפיות ו-2,000 לייקים. בימים האחרונים, קייל שואו, מומחה נוסף מ-RSMO, ניתח את הסרטון ואמר בעצמו שלא ברור במה מדובר.

"אני לא אומר שזה ביגפוט ואני לא אומר שזה לא ביגפוט", ציין שואו. "מדובר בסרטון שצולם בטלפון נייד, ברזולוציית 656X880, ב-30 פריימים לשנייה. מיותר לציין שזאת לא איכות טובה ולא מספיק בשביל לקבוע בוודאות. אני לא יודע מה זה ועל כן, אני מפנה את השאלה לגולשים – מה אתם חושבים שזה?".