האם ייתכן כי קים ג'ונג און נרגע בימים אלה ביאכטה המשופצת שלו, עם מגלשות מים ובריכה בגודל אולימפי, בשעה שצפון קוריאנים מתמודדים עם משבר רעב כבד וסגרים בעקבות מגפת הקורונה? לפי דיווחים במדינה, זה בדיוק מה שהמנהיג עושה. 

ג'ונג און, שלפי הדיווחים השיל כ-20 קילוגרמים ממשקל גופו בזמן משבר הרעב, שהה בבית האחוזה שלו בוונסן, שם נצפה "פארק השעשועים הצף" שלו בחוף הפרטי, כך דיווחה רשת NK News. הספינה באורך של 260 מטר, הכוללת גם טרקלין רב קומות, עגנה במקום ביום שני לראשונה מאז 2019, כך לפי תמונות שנחשפו.

הנופש של קים מתקיים לאחר שלא הופיע בפומבי לאחרונה, מה שמרמז על כך שהוא אולי מתאושש ממחלה בימים האחרונים. בנופש ככל הנראה משתתפים גם ילדיו, קרובי משפחה ומקורבים המשתמשים בסירת היוקרה.

ספינת התענוגות ומגלשת המים עברו לאחרונה תיקונים משמעותיים ועבודות שיפוץ שכללו בין היתר את הרחבת הטרקלין הרב-קומתי. הספינה הופיעה גם ב -24 במאי כאשר נגררה ממקום החניה הפרטי שלה במפרץ וונסן במזרח קוריאה הצפונית, לעבר אחוזתו הראשית של קים, אך לא היו די תמונות כדי לקבוע את יעדה הסופי.

בריאותו של קים הפכה למוקד של תשומת לב עולמית לאחר שלא הופיע בציבור במשך שבועות ארוכים על רקע משבר המזון עמו מתמודדת המדינה המבודדת. לפני כמה שבועות הופיע בכנס של מפלגת השלטון ונראה שהשיל קילוגרמים רבים ממשקלו. במקביל, מומחים לצפון קוריאה הזהירו שמשבר המזון נעשה כה חריף, שהתחזית העגומה היא שתוך פחות מחודשיים יאזלו מאגרי המזון במדינה ומיליונים מהתושבים העניים ימותו מרעב.