היצור ממפרץ פלטנברג

יצור מסתורי שהתגלה על הדשא מעורר את סקרנותם של המקומיים במפרץ פלטנברג שבדרום אפריקה. התמונות פורסמו בעמוד הפייסבוק של של העיתון "הראלד פורט אליזבת" עם הבטחה לסיפור המלא בגיליון המודפס של מחר.

לפי התמונות ניתן להבחין בקלות שמדובר בפגר חנוט (במידה רבה) של חיה עם טפרים, ניבים ושיניים טוחנות. מוטת הזרועות של היצור, לפי התמונות, הן כ-45 סנטימטרים ובהשוואה אורך גופו כ-70 סנטימטרים מהקודקוד עד הזנב.

רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים, משעשעים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק

הגופה במצב רע מאוד, אבל יש סיכוי גבוה שמדובר פשוט בגופת כלב שסבל לא מעט מפגעי הטבע. מה שבטוח, שם כבר ממהרים להכריז כי מדובר בחוצן ואפשר רק לקוות שציפי שביט לא תצוץ מתוכו בפריים-טיים.

תרבות שלמה צמחה סביב היצורים המסתוריים שנשטפים לחוף, הידועים בכינוי גלובסטרים. את המונח טבע לראשונה איוואן סנדרסון בשנת 1962 במאמר בשם "הגלובסטר הטזמני", שתיאר מחקר שערך על גופה גדולה שנסחפה לחופי האי שנתיים לפני כן.

מה שהופך את הגלובסטרים למעניינים כל כך היא העובדה שהם נראים כה מוזרים, עד שהמחלוקת לגבי זהותם נמשכת גם אחרי שהאורגניזם מזוהה, כביכול, על ידי מדענים. סביב יצורים אלו ומיתוסים נוספים לגבי יצורים מיתולוגיים צמח מדע הקריפטוזואולוגיה (אם אפשר לקרוא לו מדע) – חקר יצורים מיתולוגיים, דמיוניים או נכחדים

היצור ממפרץ פלטנברג

היצור ממפרץ פלטנברג

(מקור)