סיפורה של קיילה ברג החל בקיץ 2009. קיילה בת ה-15 חזרה יחד עם אמה לעיר הולדתה אנטיגו שבוויסקונסין לאחר היעדרות ממושכת. הוריה של קיילה היו פרודים. אביה ג'יימס, שאיתו הייתה בקשר חם וחזק, חלה – ואמה, הופ, החליטה לחזור לוויסקונסין כדי שקיילה תוכל לבלות איתו. המעבר הזה עמד לשנות את חיי המשפחה לעד.

הימים היו ימי חופשת הקיץ וקיילה שמחה לראות את חבריה שאותם לא ראתה הרבה זמן. במקביל, היא חידשה את הקשר עם האקס שלה, מיגל בן ה-19. הפרש הגילאים בין השניים הפריעו לאמה והיא לא אהבה את היחסים ביניהם, אך קיילה לא ויתרה עליו. אדם נוסף שאיתו יצרה קיילה קשר היה קווין קיילצ'סקי בן ה-24, שהיה גם חבר של אחיה הגדול ג'ימי. למרות גילו, קווין היה חלק מסצנת הבילויים של בני הנוער בעיר הקטנה. הוא היה מסיע אותם למסיבות ומבלה איתם. וכך, בכל לילה קיילה וחבריה היו מתגנבים מחוץ לביתם ונוסעים עם קווין למסיבות באזור. אחת מהן הייתה בביתו של מיגל, והשניים, מספרים חבריה, נראו שם קרובים מתמיד.

כך העבירה קיילה את קיץ חלומותיה: בילויים עם חברים בשעות הקטנות של הלילה, זמן איכות עם המשפחה במשך היום, ולא רק זה – היא עמדה לחגוג את יום הולדתה ה-16. אף אחד לא תיאר לעצמו שהדברים הולכים להשתנות בצורה הכי מחרידה שיש.

ה-11 באוגוסט 2009 התחיל כיום רגיל. קיילה בדיוק יצאה מביתו של אביה כדי לבלות בפארק עם אחת מחברותיה, נטשה. כשהגיעה שעת אחר הצהריים הלכו השתיים לביתה של נטשה וקווין הצטרף אליהן. לפני שקיילה יצאה מביתה היא וקווין קבעו להיפגש. התוכנית הייתה שקווין יאסוף אותה בסביבות השעה תשע בערב ושניהם ילכו לעשן מריחואנה. כשקיילה נפרדה לשלום מנטשה הן לא ידעו שזו תהיה הפעם האחרונה שהן יראו זו את זו.

 

 

קיילה חזרה לביתו של אביה וסיפרה לו שהיא יוצאת בערב. היא התקשרה גם לאמה והודיעה לה. "היא אמרה שהיא הולכת לפגוש חברים", סיפרה הופ, "ואז אמרה לי שהיא אוהבת אותי. אמרתי לה שגם אני אוהבת אותה". בערב, כשיצאה קיילה מביתה היה אביה בחדר אחר. "אבא אני יוצאת", היא צעקה לו. זו הייתה הפעם האחרונה שג'יימס שמע את קולה של ביתו.

למחרת בבוקר ראה ג'יימס שקיילה לא חזרה הביתה. הוא התקשר לקווין ושאל אותו אם הוא יודע איפה היא. קווין אמר שהוא הוריד אותה בבית של חברים ולא שמע ממנה מאז. כשקיילה לא הגיעה הביתה עד הערב התקשר ג'יימס להופ, אך גם היא לא שמעה מבתה. עם זאת השניים לא נבהלו, הם חשבו שקיילה בטח מבלה אצל אחד מחבריה.

גם לאחר כמה ימים לא היה סימן לקיילה. הופ התקשרה לכל מי שהיא מכירה כדי לדעת אם מישהו שמע ממנה, אבל אף אחד לא דיבר או ראה אותה. אחת מחברותיה, בת', אמרה שקיילה ביקרה אותה במהלך המשמרת שלה במקדונלד'ס בליל ה-11 האוגוסט. היא סיפרה שקיילה אמרה לה שיש לה תוכניות עם קווין והבטיחה לה שתתקשר אליה יותר מאוחר. היא מעולם לא התקשרה.

בשלב זה הופ התקשרה שוב לקווין שסיפר כי הוריד אותה בביתו של מיגל – שטען בפני אמה של הופ שהוא לא ראה את קיילה כבר כמה ימים.

ב-17 באוגוסט, שישה ימים לאחר שקיילה נעלמה, פנתה הופ למשטרה. למרות יחסיה הקרובים של קיילה עם משפחתה שלה, החליטו החוקרים לסווג אותה כמישהי שברחה מהבית. הסיבה לדבריהם: אופיה "ההרפתקני". עם זאת, ככל שהימים עברו החלו גם השוטרים להבין שאולי אירע לנערה הצעירה משהו אחר. הם חקרו את קווין – האדם האחרון שככל הנראה ראה אותה, והוא סיפר לחוקרים כי הם עישנו יחד וכי הוא הוריד אותה בביתו של מיגל בשעה עשר וחצי בלילה ולאחר מכן חזר לביתו. אימו של קווין אישרה זאת.

 

 

אך היה משהו בסיפורו של קווין שמשך את תשומת לבם של החוקרים. הבית שבו אמר שהוריד את קיילה היה ביתו הישן של מיגל - שהוא כבר לא גר בו זמן מה. בדיקה קצרה בטלפון שלו העלתה את החשד שהוא מעורב בפרשה. החוקרים ראו שקווין שלח הודעה לקיילה באותו הערב ואז כיבה את הטלפון עד למחרת בצהריים. עם זאת, ככל שהם ניסו – החקירה שלהם לא העלתה דבר.

חודשיים לאחר היעלמותה הופץ סרטון שהסעיר את ארצות הברית. בסרט אפשר לראות גבר צעיר יושב מול המצלמה ומספר על חברתו החדשה. המבט שלו נראה מרוגש והאגרופים שלו קפוצים. "אני יודע שהיא שונאת מצלמות", הוא אמר, "אבל אני הולך לצלם אותה בכל זאת". אז הוא התקרב לעבר דלת אחד החדרים ופתח אותה לרווחה.

מה שהיה מאחוריה החריד אומה שלמה: בחורה צעירה, כפותה ובוכה מכאב. השיער הארוך שלה הסתיר כמעט את כל פניה. "למה אתה עושה את זה?" היא צעקה בזמן שהגבר סגר את הדלת מאחוריו. גם אז הצעקות שלה המשיכו להישמע.

 

 

את הסרטון המזעזע הזה ראו גם הוריה של קיילה - שמיד שאלו את עצמם אם יתכן שמדובר בבתם. "זה נשמע כמוה, והבחורה בסרטון נראית כמוה. זה עשה לי צמרמורת", אמרה אמה, אך כל הניסיונות לאתר את הגבר נכשלו.

חוקרי המשטרה החליטו להגביר את הקצב. הם הביאו בלש מומחה וכלבי גישוש, אך גם כאן החיפוש לא העלה דבר. ב-2011, למרבה הצער, אביה של קיילה מת כשהוא אינו יודע מה עלה בגורלה של בתו.

החודשים הפכו לשנים והמקרה החל לדעוך מהכותרות. ואז, ב-2016, חזר הסרטון לרשתות החברתיות. משטרת אנטיגו החליטה לפעול שוב: היא ניסתה לאתר את הגבר שבסרטון – והפעם הצליחה. רק שאז התגלה כי הסרט מבוים. הגבר והנערה הצעירה הם שחקנים שאין להם שום קשר להיעלמותה של קיילה. השניים התנצלו מעומק לבם בפני בני משפחתה על עוגמת הנפש שנגרמה להם.

קיילה נעדרת כבר כמעט 12 שנים. אם הייתה בחיים הייתה אמורה להיות כבר כבת 30. אמה עדיין מקווה שיום יבוא והיא תדע מה קרה באותו ליל קיץ ב-2009 ואם לקווין היה קשר לכל זה: "אני לעולם לא אוותר. אני תמיד אמשיך לחפש אותה", היא אומרת.