"מכחישים את היסטוריית העבדות שיש למדינה הזו כל יום, ועכשיו אפילו לועגים לה": עורך הדין וינטון ייטס זעזע את הגולשים ברשת, אחרי שחשף כיצד בעלים של אחוזה בדרום ארה"ב הפך את בקתת העבדים שבשטחו לחדר אירוח יוקרתי באתר Airbnb.

ייטס חשף את הפרטים בסרטון בחשבון הטיקטוק שלו, שהפך לוויראלי עם יותר מ-2.6 מיליון צפיות. "איך זה הגיוני למישהו להשכיר את המקום?", שאל ייטס בסרטון. "מקום שבו החזיקו בני אדם בתור עבדים".

עורך הדין הוסיף לסרטון תמונות של הבקתה, בהן רואים שהבעלים לא שימר אותה כפי שהייתה – ואפילו אבזר אותה באמבטיה, שירותים, מים זורמים ואפילו נתב אינטרנט אלחוטי. ייטס גם הוסיף את הביקורות המהללות של אורחים שישנו בבקתה, כולל אחת שבה צוין כי "חייבים לראות משם את השקיעה" ואחרת שתיארה את הבקתה כ"היסטורית ואלגנטית".

@lawyerwynton #airbnb this is not ok. #history #civilrights #americanhistory ♬ Blade Runner 2049 - Synthwave Goose

בתיאור של הבקתה באתר צוין שהיא נבנתה על שטחי אחוזת בלמונט בעיר גרינוויל, מיסיסיפי, בשנות ה-30 של המאה ה-19. בעלי האחוזה כיום, בראד, ציין שהיא שימשה בעבר בתור מגורים לעבדים, אז מגורים לחקלאים ולבסוף חדר טיפולים של רופא ששירת את החוואים בסביבה.

בעקבות הפופולריות של הסרטון, ייטס פרסם סרטון נוסף ובו טען שצריך לשמר את בקתות העבדים בדרום ארה"ב כפי שהן למטרות חינוך. "הבעלים של הנכסים האלה צריכים להיות מחויבים, או להרגיש מחויבים, לתחקר את הנושא ולגלות את ההיסטוריה של המקומות האלה", ציין. "צריך לגלות את השמות של האנשים שחיו שם, לגלות מה עבר עליהם בחיים ומה היו שמותיהם, כי הצאצאים של האנשים האלה חיים בינינו היום".

@lawyerwynton Replying to @Terilisha  we have to keep these places around so that the stories arent erased #blackhistory #americanhistory #history #civilrights ♬ Sky Aesthetic - Tollan Kim

ייטס המשיך: "אני חושב שהמקומות האלה צריכים להישאר, אבל בצורה כזו שהם מחזירים משהו לקהילה שעדיין מושפעת מהדברים שקרו בהן". מאז פרסום הסרטונים הוויראליים בטיקטוק, אתר Airbnb הסיר את הבקתה בטענה ש"אין לה מקום באתר".

"אנחנו מצטערים על הטראומה והכאב שהמודעה גרמה, ומתנצלים על כך שלא פעלנו מספיק מהר לזהות ולהסיר את הרשומה הזו מהאתר שלנו", נמסר מדוברות Airbnb. בהמשך צוין כי הם פועלים לנסח הנחיות חדשות על מנת שאירועים כאלה לא יקרו בעתיד.