"זאת הייתה סיטואציה מאוד לא נעימה והרגשתי מאוד מובכת מהביקורת שהופנתה כלפי הגוף והלבוש שלי": עיתונאית מדרום ארה"ב נקלעה לעימות ביזארי עם שירות בתי הסוהר של מדינת אלבמה, אחרי שנציגים סרבו להכניס אותה להוצאה להורג בגלל הלבוש שלה.

איוונה שטארה (Shatara), מפיקת חדשות באתר AL.com, חשפה את כל הפרטים בחשבון הטוויטר שלה וסיפרה שזה קרה ב-28 ביולי, זמן קצר לפני ההוצאה להורג של הרוצח ג'ו ניית'ן ג'יימס הבן. "הערב, נציג של שירות בתי הסוהר של מדינת אלבמה אמר לי באופן פומבי שאני לא יכולה להיות נוכחת בהוצאה להורג בגלל שהחצאית שלי קצרה מדי", כתבה שטארה. "לבשתי את החצאית הזו בעבר בהוצאות להורג קודמות, לעבודה, באירועים רשמיים ואני חושבת שהיא מאוד תואמת לאירוע".

שטארה סיפרה שהיא ניסתה להוריד את החצאית כלפי מטה כך שהיא תכסה את הירכיים שלה, אך הנציג לא היה מוכן לשמוע. על כן, היא נאלצה לשאול מאחד הצלמים שהגיעו לאירוע מכנסי הדגמ"ח. למרות זאת, בשירות בתי הסוהר עדיין התנגדו להכניס אותה לאולם.

"לבשתי את המכנסיים של הצלם ואז אמרו לי שהנעליים שלי לא מתאימות", הוסיפה העיתונאית וציינה שאלו היו נעלי עקב שהבוהן בהן חשופה. "הם אמרו שהן חשופות מדי וגם אותן הייתי צריכה להחליף. למזלי, היו לי נעלי ספורט חדשות במכונית".

נציגים של שירות בתי הסוהר בסופו של דבר הסכימו להכניס את העיתונאית עם מכנסי הדגמ"ח ונעלי הספורט. שטארה הוסיפה שהיא לא הייתה מרוצה מההופעה שלה, אבל המשיכה לעשות את עבודתה. "כמו נשים רבות בתחום שלי, ישבתי שם, ניסיתי להפסיק להסמיק ועשיתי את העבודה שלי", כתבה.

התקרית ארעה בלילה של ה-28 ביולי, אז רשויות החוק באלבמה הוציאו להורג את ג'ו ניית'ן ג'יימס הבן – שהורשע ברצח של פיית' הול בת ה-26 בעיר ברמינגהם בשנת 1994. לרוצח ניתנה ההזדמנות לומר מילים אחרונות לפני הזריקה הקטלנית, אך הוא בחר שלא לומר דבר.