מיליונר שהסתבך בקרב גירושים ממושך עומד להישלח ל-15 שנות מאסר, לאחר ששכר שני בריונים שיתקפו ויחטפו את גרושתו. הסיפור החריג הסתיים בכך שהאישה נותרה בחיים, ושני הבריונים שנשלחו אליה טבעו למוות לאחר שנמלטו מהמשטרה.

לורנס הנדלי, בן 57, הודה השבוע בשתי עבירות של חטיפה מדרגה שנייה וניסיון חטיפה מדרגה שנייה בבית משפט בטנסי, ארצות הברית. הפרשה החלה לאחר ששלח לבת זוגו דאז, שאנדה האנדלי, מטח של הודעות מאיימות ממספרים מזויפים, כולל הודעה שאומרת ש"שום בית משפט או צו לא יצילו אותך". בערב אחד, באוגוסט 2017, הוא הוציא את איומיו לפועל.

הנדלי שלח אל אשתו לשעבר את סילבסטר ברייסי וארסניו היינס, שניהם בני 27, שגררו את האישה מביתה, הניחו שקית מעל ראשה וזרקו אותה בחלק האחורי של רכבם. בזמן הנהיגה הם החלו להפשיט ולענות אותה, תוך התגרות בה באיומי רצח ואונס.

שוטר שהבחין בהם וחשד שמשהו אינו כשורה רדף אחריהם, אך אלו ניסו לברוח לאחר שביצעו פנייה חדה בכביש המהיר. השניים נכנסו עם רכבם במהירות לאזור תעשייה, לפני שהגיעו למבוי סתום. הבריונים ניסו לאחר מכן לברוח ברגל לאזור מיוער, שם הם נפלו לתוך תעלת מים וכעבור מספר שעות נמצאו ללא רוח חיים. הגרושה, בינתיים, נותרה בחיים בחלק האחורי של הרכב.

האנדלי הופיע בבית המשפט בחליפת אסיר בשבוע שעבר, לאחר שהיה במעצר בארבע השנים האחרונות מאז התקרית. בבית המשפט הוא הודה במעשים המיוחסים לו.

בשנים שקדמו לאירוע, האנדלי היה ידוע כעוסק בעבודות צדקה, כולל הקמת מרכז שיקום להתמכרות לסמים. עורך דינו אמר כי הוא מקווה שהעובדה הזו תבטיח עונש שיאפשר לו לחיות חיים מתוקנים לאחר המאסר, והוסיף: "מר האנדלי עשה הרבה דברים טובים בחייו. צריך לשקול את הטוב שהוא עשה, במיוחד כשהיה מפוכח".

דבריו של עורך הדין על מצבו של האנדלי מגיעים בעקבות היותו תחת השפעת מתאמפטמין וקוקאין בעת האירוע. לאחר שנעצר, פורסם כי הוא נאבק במשך חודשים בהתמכרות לסמים ובעיות נפשיות. כעת הוא ממתין למועד לדיון בגזר הדין האחרון, שיתקיים לאחר חקירה נוספת.