הצללים מהירושימה 

ב-6 באוגוסט 1945 החרידה את הירושימה פצצת האטום. גם כיום, כאשר נמצאים בעיר, אפשר לראות עדויות לטרגדיה הנוראית שהתרחשה שם, כשהמצמררות ביותר הן צלליות של דמויות שנשרפו הזמן ההפצצה. החום העז מהפיצוץ גרם למקום שבו היה צל האדם להישרף, וכך אפשר לראות היכן היה האדם שהיה שם שניות לפני כן.

הצריבה נגרמה בדומה לצריבה שמתרחשת לגופנו כשאנחנו נמצאים בשמש: אם נשים חפץ כלשהו על גופנו מול השמש, המחסום ייצור את דמות החפץ על גופכם. פצצת הגרעין גרמה לליבון של האיזור כולו, וכך נוצרו הצלליות של הדמויות כעדות מרחידה למה שקרה שם לפני 75 שנים בלבד.

החייל הצעיר ביותר

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Royal Engineers Museum (@remuseum) on

ב-1915, בזמן מלחמת העולם הראשונה, נעשה שימוש בפעם הראשונה על ידי הצבא הגרמני בלוחמת גז. באחת ההתקפות מתו 1,000 חיילים, ולאחר שהם הובאו למנוחות, התגלה כי אחד החיילים שנמצאו בתעלות היה בן 14 בלבד, ג'ון קנדון שמו.

כשקונדון הצטרף לצבא שנתיים קודם לכן, אמר לממונים שהוא בן 18, כשהיה רק בן 12. קונדון תועד כחייל הצעיר ביותר שנהרג אי פעם בפעולה צבאית.

חיילים מבועתים מצילומי מחנות ריכוז 

על אף שהרבה מאוד גרמנים היו מודעים לרציחות ההמוניות של עם היהודי בתקופת השואה ולזוועות שמתרחשות, יש גם כאלה, שעל פי הסברות, לא ידעו את גודל הזוועה ואת כל סודות השיטה לחיסול היעיל, מכיוון שלא היו חשופים לכל הקורה במחנות ההשמדה.

בתמונה זו שלמעלה אפשר לראות את האימה שחוו חיילים גרמנים, שבויי מלחמה, לאחר שנאלצו לצפות בצילומים שתיעדו את מחנות הריכוז בשנת 1945. 

התמונה האחרונה 

 

התמונה הזו אולי נראית כמו תמונה רומנטית תמימה או אפילו תמונת דוגמנות, אבל מאחוריה יש סיפור רצח מחריד.

רודני אלקלה היה רוצח סדרתי מהמפחידים שארצות הברית ידעה. הוא נודע גם בשם "רוצח משחק ההיכריות", כיוון שהופיע כמתמודד בתוכנית ההיכרויות הפופולארית The Dating Game ממש במהלך מסע ההרג שלו.

שיטת הרצח שלו היתה זוועתית: הוא היה חונק את קורבנותיו, מחיה אותן, ואז חונק אותן שוב – כך עד שמתו. הבלשים שחקרו את רציחותיו תיארו אותו כ"מכונת הריגה". אלקלה נידון למוות בגין רצח של חמש נשים, אך ההשערות הן כי מספר הקורבנות שלו גבוה בהרבה ועשוי להגיע ל-130.

במהלך החקירה נמצאו בביתו יותר מ-1,000 תמונות של אנשים, שאף פורסמו בתקווה שמישהו יזהה את האנשים שמצולמים בהן. בצילום שלמעלה מופיעה אחת הנשים שנרצחו על ידי הרוצח המחריד הזה.

בית בכפר

 

 

הבית הזה, בצפון מדינת ניו יורק, נראה כמו בית כפרי מקסים, רק שהוא אחד מתוך 42 בניינים שהרכיבו את בית הכנסת טרודו עבור אנשים עם שחפת.

היה זה בית הכנסת הראשון באמריקה והוא היה ממוקם בהרי אדירונדאק. התמונה הזו צולמה ב-1948 ואם מסתכלים בה היטב אפשר לראות אחות לבושה לבן עולה במדרגות הקדמיות כדי לטפל בחולים שלה - שכמובן הורחקו מכל אדם בריא אחר.