ג'ון ביוניין נייט נולד ב-1877 ובילה את רוב חייו בין כותלי בית הכלא. כאשר לא היה מאחורי סורג ובריח, הוא העביר את זמנו בתכנון וביצוע שוד בנקים. ומאחר והנכד של בנו של ביוניין מכיר את ההיסטוריה המשפחתית הזו, הוא הרגיש נלהב לחלוטין כאשר מצא שתי קופסאות אטומות השייכות לאותו שודד.

בפוסט שפרסם ב-imgur, הגולש חשף בסדרת תמונות מסקרנות מה בדיוק מצא בתוך הקופסאות של סבא רבא שלו. אבל עוד לפני שעשה זאת, סיפר קודם את הסיפור המשפחתי המלא והמטורף שלו.

לדבריו של הגולש, המכונה Jellybeanjelly, סבא שלו סיפר לו בעבר כי בפעם האחרונה שראה את אביו השודד האו היה ילד קטן. הוא זכר שמולו על מיטה ראה ערימת שטרות ענקית ומספר רובים. בערך בזמן הזה, אמו סיפרה לו שהאב מת והם המשיכו בחייהם. עם זאת, שנים רבות אחר כך - כאשר הילד כבר הפך לסבא - הוא קיבל טלפון בו נאמר לו שאביו השודד עדיין היה חי ונמצא בכלא בקנזס. הסתבר שהוא סבל מסרטן סופני וביקש להיפרד.

עוד מספר שנים אחר כך, לנכד נולד ילד - הגולש שלנו. משפחתו קיבלה שתי קופסאות סגורות של הסב השודד אשר עברו ממנו בירושה בנות מאה שנה. פעם אחת, לפני שנים רבות, דודו של הגולש פתח את הקופסאות על מנת לעטוף את החפצים שהיו שם. אז הוא מצא בפנים?

קופסה מסתורית
הקופסה של ביאטריס | צילום: imgur\Jellybeanjelly

לשודד היו שני ילדים - סבו של הגולש ועוד ילדה בשם ביאטריס. על אחת הקופסאות היה שמה של ביאטריס ובתוכה מראה, כפית מעץ עם כיתוב שעדיין לא פוענח, בובת פורצלן ששווה היום 20 דולר בלבד וכתר עם אבנים דמויי יהלומים, אשר שימש את ביאטריס לקישוט עבור אירועים שונים. 

בקופסה השנייה מצא הגולש שתי תמונות - אחת של ביאטריס והשנייה של סבא שלו. תחת התמונות כתוב תאריך - 17.01.1920, שעדיין לא ברור מהו מייצג. עוד היו חתיכות של קופסת העץ שהתפרקו ומפתח שאיש עדיין אינו יודע איזה מנעול הוא אמור לפתוח. נשמע מאכזב? ובכן, הגולשים לא חושבים כך.

קופסה מסתורית
האם מתחבאים שם יהלומים? | צילום: imgur\Jellybeanjelly

קופסה מסתורית
מה מסתתר מאחורי המראה? | צילום: imgur\Jellybeanjelly

גולשים שגם יצא להם לחקור  חפצים עתיקים של המשפחה, סיפרו שאת האוצר האמתי מצאו במקומות לא צפויים. "כדאי שתסתכל מאחורי המראה", הציע גולש אחד. אחר אמר "תבדוק כל אבן בכתר, אולי יהיו כמה יהלומים אמתיים שחבויים בין המזויפים". עוד גולש אמר כי הקופסאות נראות מתוכננות ומעוצבות כך שיהיה אפשר להחביא דברים בתוכן ואפילו בין חלקי העץ. "תן להן דפיקה ונענוע עדין כדי לראות".

הגולש הבטיח שיקשיב לכל העצות ויעדכן בקרוב אם מצא אוצר נוסף בקופסאות. עם זאת, הוא הדגיש שגם אם לא ימצא כלום - האוצר האמתי הוא הסיפור של המשפחה והחוויה שיצאה ממנה. בטח, ברור.