כבר חודשים שמשתמש מסתורי בטיקטוק מעורר אימה בקרב הגולשים עם פוסטים בהם הוא טוען ש"הוא הגיע לעולם אחר בו הוא האדם היחיד על פני האדמה". המשתמש, kilianandmaruta, מעלה מאז חודש מרץ סרטונים ממגוון מקומות נטושים וריקים מאדם - כמו רחובות, בתי קולנוע, סופרמרקטים, קניונים, רכבות, מסעדות ועוד - בזמן שהוא מבקש מהגולשים לעזור לו.

בפוסט שהעלה ב-11 באפריל, המשתמש טען שהכל קרה אחרי שמצא את עצמו עושה משהו בלתי חוקי במקום עבודתו. "הייתי מתכנת בינה מלאכותית מסווג שעבד עבור חברה גדולה", כתב. "פרצתי לתוך מחשב קוונטום. קיבלתי גישה בלתי מוגבלת. העליתי אליו את הקוד שלי והוא התחיל ללמוד מהר. ממש מהר. עד מהרה, הוא הפך למשהו אחר ואז זה קרה. מצאתי את עצמי פה".

הוא ממשיך: "התעוררתי בעולם ריק ועכשיו אני לבד. לבד לגמרי. אני חייב את העזרה שלכם. אם אתם שם, בבקשה...".

@kilianandmaruta

This is my story

♬ original sound - Kilian Maruta

@kilianandmaruta

Not again….

♬ A Quiet Place - Alex Mason

בפוסט מלפני פחות משבוע, המשתמש תיאר כיצד מצא את עצמו בספינת תענוגות נטושה. בתיאור אחד הפוסטים הוא ציין: "אני מרגיש כאילו אני האדם היחיד במשחק מחשב". בכמה סרטונים אפשר לראות אותו מסייר במה שנראה כמו ספינת קרוז ריקה מאדם כשהוא טוען שאין לו מזון או שתייה.

המשתמש מאז הפך לוויראלי ברשת עם יותר מ-2.3 מיליון עוקבים, כאשר כל פוסט גורף מאות אלפי צפיות, מיליוני צפיות ולפעמים אפילו עשרות מיליוני צפיות. מאז, רבים תהו מי עומד מאחורי המשתמש המסתורי.

@kilianandmaruta

We are all mad here

♬ Mysterious - Andreas Scherren

@kilianandmaruta

##yourpower

♬ Your Power - Billie Eilish

באתר האינטרנט Snopes התייחסו לתופעה הוויראלית וציינו כי ייתכן שהחשבון מופעל על ידי שני אנשים (ששמם עשוי להיות קיליאן ומארוטה, כמו בשם המשתמש). כמו כן, גרסו באתר שיכול להיות שהיעדר האנשים בסרטונים הם תוצאה של עריכת וידיאו מתוחכמת או שהם פשוט צולמו בזמנים בהם היו ריקים מאדם, נניח מוקדם בבוקר או בזמן סגר של הקורונה. 

"ראינו בפוסטים המון תגובות ממשתמשים שטוענים שהסרטונים נערכו כך שלא יהיו אנשים", ציינו באתר. "סברה נוספת שעלתה היא שמדובר בסימולציה או חלק ממשחק וידיאו. בינתיים, אחרים חושבים שהסרטונים צולמו במקומות שננטשו מסיבות כאלה ואחרות. באשר לכלי השיט מהשבוע האחרון, אולי מדובר בספינת קרוז ישנה או במעבורת ששטה באזור בריטניה".