דמות מסתורית תועדה בכנסיית St Mary the Virgin, הסמוכה לגרייט ברינגטון. כעת, רבים סבורים כי זוהי רוח הרפאים ששומרת על האישה המפורסמת ביותר שקבורה במקום – הנסיכה דיאנה מוויילס.

השמועות על רוח הרפאים התפשטו ברשת בעקבות תמונה של צלם מקומי שהצליח, כביכול, לתעד את הדמות כורעת מול המזבח של הכנסייה. מאז פרסום התמונה, רוח הרפאים זכתה לכינוי "הרוח המתפללת" וגם "המלאך השומר של הנסיכה" – שעל פי השמועות, נקברה בסתר בשטחי הכנסייה לפני יותר מ-20 שנה.

View this post on Instagram

A post shared by (@diana.princess.wales) on

מקום קבורתה של הנסיכה דיאנה שוכן על שטחי אחוזת אלת'ורפ, השייכת לבני משפחתה. למרות זאת, חלק מהמעריצים האובססיביים ביותר של משפחת המלוכה הבריטית גורסים כי גופתה הועברה בכדי למנוע את השחתת מקום קבורתה – והיא בעצם קבורה בכנסייה במרכז אנגליה, בחלקה הסמוכה לזו של אביה. כעת, הם סבורים ש"הרוח המתפללת" בעצם מוכיחה את התאוריה הזו.

"הרוח נצפתה באזור הקבר הסודי של דיאנה", אמר תושב האזור. "קרוב לוודאי שהרוח שומרת על חלקי גופתה של האישה המפורסמת ביותר שנקברה בשטחי הכנסייה". תושב אחר טען כי ייתכן שהרוח מתפללת לעילוי נשמתה של הנסיכה. הוא הוסיף: "על פניו, עושה רושם שהיא לא מזיקה לאיש. מצד שני, מי יודע מה היא רוצה באמת".

View this post on Instagram

A post shared by Richard Miers Garden Design (@richardmiers) on

הקונספירציה לפיה בני משפחת ספנסר שינו את מקום קבורתה של דיאנה קיימת כבר שנים. גורמים מן הכנסייה טוענים שתיירים מרחבי העולם נוהגים לבקר במקום ולהשאיר הקדשות ביזאריות לנסיכה בספרי המבקרים שלהם.

תייר אוסטרלי שביקר בכנסייה כתב פעם: "המקום יפהפה. נוחי על משכבך בשלום הנסיכה דיאנה, יחד עם בני משפחתך". מעריצים אחרים אפילו טוענים כי אחיה של דיאנה, ארל ספנסר, תכנן לקבור אותה בשטחי הכנסייה מלכתחילה – אבל שינה את דעתו ברגע האחרון. בני משפחת המלוכה הבריטית נשאלו כמה פעמים בעבר לגבי הקונספירציה, אך מעולם לא הגיבו.