פסל מתכת גדול הופיע על צלע גבעה ברומניה, מספר ימים לאחר שאותו פסל נעלם מהמדבר ביוטה.

מונולית הכסף המסתורי נמצא ביוטה ב-18 בנובמבר ונעלם ב-27 בנובמבר. העצם המסתורי זכה לכינוי "המונולית" בהשראת סרט המד"ב "אודיסיאה בחלל".

כעת נמצא אובייקט דומה על גבעת בטקה דומני בצפון רומניה, מה שגרם לראש העיר המקומי לפרסם הצהרה בפייסבוק. אנדריי קרבליה כתב: "לכל מי שחושב שמדובר בסימן של חיים מהיקום, אין סיבה להיבהל. הניחוש שלי הוא שכמה מתבגרים זרים וחצופים עזבו את בית הוריהם והחלו לשתול מונוליתים ממתכת ברחבי העולם. תחילה ביוטה ואחר כך אצלנו, בפיאטרה-ניאמט. כבוד הוא לי שהם בחרו בעיר שלנו. מעבר לתיאוריות הקונספירציה, אני רוצה לראות באקראיות הזאת הוכחה נוספת שהעיר שלנו מיוחדת. עבור בני האדמה (ואולי) לא רק".

עוד הוסיף ראש העיר בהומור שהוא היה מעריך אם היו מבקשים היתר בנייה לפני הקמת המבנה, אבל הוא מקווה שהמונולית ימשוך תיירים למקום.

גובהו של מבנה המתכת שהתגלה ברומניה הוא ארבעה מטרים, והוא מכוסה בסימני לולאת חבל. הוא נמצא ליד מבצר פטרודאווה דאצ'יאן, אתר ארכיאולוגיה מקומי.

ביוטה נמצא המונולית המסתורי על ידי צוות שירות חיות הבר של המדינה, שטסו במסוק כדי לספור כבשים, בתחילת החודש.

מיצג מתכת נראה בלב במדבר ביוטה (צילום: CNN)
מיצג מתכת נראה בלב במדבר ביוטה | צילום: CNN

המונולית שהתגלה ברומניה גרם לאנשים לתהות האם יש קשר בין שני האובייקטים – בין אם מדובר באלמנטים על טבעיים או פשוט במעשה קונדס חובק עולם.

טייס המסוקים, ברט האצ'ינגס, אמר לערוץ החדשות המקומי KSLTV: "אני מניח שמדובר באומן גל חדש, או מישהו שהיה מעריץ גדול של הסרט אודיסאה בחלל". לדבריו, נראה שהמבנה נטוע היטב באדמה.

הפסל שהתגלה מזכיר סצנה קלאסית מ"אודיסיאה בחלל", סרטו של סטנלי קובריק שיצא ב-1968, ובו קבוצת קופים פוגשת במונולית ענק.