גרמניה: אדם שהתחזה לרופא וביצע ניסויים אכזריים בנשים נידון למאסר. הנאשם, המוכר בשם "דיוויד ג'.", הורשע במספר סעיפים של ניסיון רצח, לאחר שהתברר כי הבטיח לנשים תשלומים של אלפי יורו בתמורה לכך שישתתפו במחקר שלו במכות חשמל.

הפרקליט תיאר בבית המשפט במינכן כיצד הנאשם הציג את עצמו בתור "ד"ר כריסטיאן ווגל" ופרסם הודעות באתר eBay, בהן הוא מציע לנשים לקחת חלק במחקר מזויף, שכביכול בודק את הקשר שבין מכות חשמל וגירוי מיני. אלו שהסכימו הובטחו לקבל סכום של 2,500 יורו וצולמו על ידי הנאשם נותנות לעצמן מכות חשמל בעלות פוטנציאל קטלני.

חוקרי המשטרה דיווחו כי חלק מקורבנותיו היו נערות בנות 15 וחלקן אף קיבלו עזרה מהוריהם. הפרשייה התפוצצה לאחר שאחת הקורבנות, נערה בת 16, פונתה מספר פעמים לביה"ח לאחר שאיבדה הכרתה ממכות החשמל. שם, אנשי הצוות שטיפלו בה הזעיקו את רשויות האכיפה.

דייויד ג'. נעצר על ידי המשטרה וזוהה בתור מומחה מחשבים שנמצא על הרצף האוטיסטי. חוקרים מצאו בביתו למעלה מ-100 סרטוני התעללות בנשים, באחד מהם ניתן לראות כיצד אחת הקורבנות מחשמלת לעצמה את כף הרגל בהתאם להוראותיו של הנאשם.

אחת הקורבנות, אשר זוהתה בתור "נטלי פ.", סיפרה מה הניע אותה להצטרף למחקר הקטלני ואמרה כי היא הייתה נואשת לכסף. "חיפשתי עבודות ב-eBay ואז ראיתי את המודעה שלו", היא סיפרה. "הוא הציג את עצמו בתור מדען ותיאר לי את הניסוי בפרטי פרטים. הוא הותיר עליי רושם טוב והייתי חייבת את הכסף". מאוחר יותר, היא סיפרה כי הנאשם לא שילם לה את הכסף שהובטח – בדומה ליתר קורבנותיו.

חוקרים מעריכים כי למרות העובדה שהם מצאו מאגר סרטונים גדול בביתו של דיוויד, ישנן ככל הנראה עוד קורבנות שטרם זוהו. הנאשם הורשע ב-13 סעיפים של ניסיון רצח. למרות זאת, השופט החליט למתן את העונש מתוקף העובדה כי הנאשם נמצא על הרצף האוטיסטי. הוא נשלח לרצות 11 שנות מאסר במוסד פסיכיאטרי סגור.