המשטרה בצפון קוריאה מצאה תחום עיסוק חדש - משטרת האופנה. לאחרונה, לובשי המדים התחילו להחרים מתושבי המדינה מעילי גשם עשויי עור, לאחר חוק חדש שהעביר קים ג'ונג און.

לפי דיווחים המגיעים מהמדינה, ישנה יחידה משטרתית מיוחדת שמטפלת בנושא, ואלה מפשיטים במקום אנשים שנתפסים במעיל עור או במעיל דמוי עור. לא ידוע מה חומרת הדין לאדם הנתפס לובש מעיל עור למרות האיסור הרשמי, אך טענת המשטר היא שמדובר באקט של זלזול היות וזה "חיקוי הסטייל" של המנהיג העליון.

מתברר שלפני כשנתיים קים ג'ונג און הופיע בציבור עם מעיל עור, ומאז שולם כך בטלוויזיה הממלכתית, המראה הזה הפך אייקוני בעיני התושבים. פריט האופנה הפך למבוקש במיוחד ובמשך חודשים ייבאו אותו מסין עבור עשירי האומה, בזמן שהעניים הסתפקו בחיקויים זולים שהציפו את השווקים. מהר מאוד יותר ויותר אנשים נראו לבושים במעילי עור - אמתיים או לא - וג'ונג און החליט לעצור את התופעה.

ככל הנראה, ג'ונג און לא רוצה שאזרחי המדינה יתלבשו כמוהו על מנת שלא יחשבו שהם שווים לו. מעיל העור נתפס כלבוש המשדר כוח, וככזה הוא רוצה לשמור את ה"זכות" רק עבורו ועבור מי שעתידה להחליף אותו בבו העת בשלטון, אחותו, קים יו ג'ונג.

תושב מקומי סיפר לרדיו אסיה החופשית כי המעילים הפכו לפופולריים במיוחד השנה בקרב נשים, לאחר שאחותו של קים נראתה לובשת מעיל כזה גם כן: "עכשיו מעיל העור הפך לסמל של נשים חזקות גם. ככל שהמעיל הפך לסמל של כח, יבואני בגדים התחילו לבקש מחברת היבוא הממשלתית לייבא יותר עור סינטטי".

היצרנים החלו לחקות את דגם המעיל של האליטה ולמכור אותו בשווקים, אך כעת המשטרה פושטת גם על המוכרים והלובשים של אותם חיקויים. הרשויות כינו את התופעה כ"טרנד לא טהור לאתגר את הרשויות של השליט העליון".

הידיעה על האיסור החדש קורית זמן קצר לאחר שנודע על מקרה מזעזע אחר בצפון קוריאה, בו דווח כי צעיר נידון למוות על ידי כיתת יורים, רק משום שצפה בסדרה "משחק הדיונון" והפיץ פרקים שלה. יחד איתו נעצרו עוד 7 צעירים, כולם תלמידי תיכון.