זוג הורים מפרגוואי היו באמצע טקס האשכבה של הבן שלהם, כאשר לפתע קרה משהו שהדהים אותם ואת כל אזרחי המדינה. חואן רמון אלפונסו פניו, בן 20 מן הכפר סנטה תרזה, הפתיע את קרובי משפחתו ותושבי הכפר שלו כאשר הוא נכנס לביתו בריא ושלם – מיד אחרי טקס הלוויה שלו.

הסיפור הביזארי הזה מדרום אמריקה התחיל לפני כשבוע, כאשר חואן נעדר מביתו. אזור המגורים של הבחור הצעיר נמצא בסמוך לגבול עם ברזיל והוא מוקד חם לפעילויות עברייניות שונות, בעיקר סחר בסמים. בשלב מסוים, גורמי האכיפה באזור זיהו גופה חרוכה של גבר בסביבות גיל ה-20. חוקרי המשטרה סברו כי יש קשר בין שני המקרים והוריו של חואן זומנו לתחנה המקומית, על מנת לזהות את הגופה.

בני משפחתו וחבריו של חואן התאבלו על "מותו" במשך כמה שבועות לפני הלוויה. תושבי הכפר התכנסו לטקס הקבורה ואפילו הספיקו כבר לקבור את הארון עם הגופה שנמצא באזור. מאוחר יותר, בזמן שהוריו שהו בביתם והתאבלו על מות בנם, חואן הופיע בבית ללא הודעה מוקדמת.

קאנדידו פיגרדו, חוקר משטרתי שמתמחה בפשע מאורגן, סיפר לכלי התקשורת המקומיים כי הנער נעדר במשך כמה ימים והתעורר חשד שהוא נרצח על ידי סוחרי סמים מהאזור. אך כעת מסתבר שהוא פשוט שהה מחוץ לביתו ולא טרח להודיע לאף אחד היכן הוא נמצא. נכון לעכשיו, לא ידוע אם נשקפת סכנה לחייו – להוציא את זה שאמא שלו כנראה רוצה לרצוח אותו.

(מקור)