"מישהו יודע מה זה הכתמים האלה על התקרה?": גולשת מאנגליה נחרדה לגלות מה מתחרש ממש מעל הראש שלה. בפוסט שפורסם בפורום r/fixit באתר Reddit, האישה האלמונית העלתה תמונות של שני כתמים חומים וגדולים שהופיעו בתקרת הסלון שלה.

הגולשת פירטה בגוף הפוסט שהכתמים הופיעו כבר בעבר במקומות אחרים בתקרת דירתה השכורה. כמו כן, לדבריה, האזור לא מרגיש לח או רך למגע. "השכנה שלי מלמעלה אומרת שאין לה רטיבות ברצפה והיא לא שמה לב לאיזה בעיה של מים", היא כתבה. "כשאני אומרת את זה לחברה שמנהלת את הבניין, הם פשוט שולחים מישהו שצובע את התקרה". בהמשך, היא ציינה שהכתמים הופיעו בעבר בפינות אחרות של תקרת הסלון, תמיד בצמדים, ומאז עברו ממקום למקום.

What are these spots that keep reappearing on my apartment ceiling? The ceiling doesn't feel soft or wet.
byu/RainbowUnicorn0228 infixit

הפוסט קיבל 424 UpVotes (ההקבלה של האתר ל-Like של Facebook) ויותר מ-300 תגובות מהגולשים, הרבה מהם טענו שמדובר בבעיה מוכרת – ומגעילה במיוחד. "זה קרה לי גם בעבר. יש לך בעיית עכברים", כתב גולש אחד. "חשבתי שאני משתגע. לא הבנתי למה הכתמים מופיעים כל פעם מחדש. בסוף הסתבר שעכברים משתינים לי בתקרה".

גולש אחר טען גם הוא שהכתמים הם אינדיקציה לבעיית מכרסמים בבית. "אם הכתמים מופיעים במקומות שונים, אז זה בוודאות שתן של עכברים", הוא כתב. גולש נוסף ציין: "הפיפי נספג בתקרה שלך. ככה נוצרים הכתמים האלה".

הגולשת התייחסה מאז לסברת השתן של העכברים והעריכה שהיא ככל הנראה נכונה. לדבריה, היא שלחה את בנה לבחון את הכתמים מקרוב בעקבות התגובות על הפוסט, והוא טען ש"יש להם ריח כמו של כלוב האוגרים שלו".

שתן של עכברים בבית זו בעיה רצינית. התופעה לא רק מגעילה, השתן גם יכול להעביר מחלות זואונוטיות (מחלות שעוברות מבעלי חיים לבני אדם) כמו סלמונלה, ליסטריה, הנטאווירוס ולפטוספירוזיס. אם נתקלתם בצואה או שתן של מכרסמים בבית, מומחים מציעים לברר קודם כל מאיפה מגיעים המזיקים ולאטום את נקודת הכניסה שלהם. לאחר מכן, אפשר לטפל בבעיה באופן נקודתי עם מלכודות או רעל.