בשעות האחרונות הופץ ברשתות החברתיות סרטון שבו נראית חיה מסתורית שוחה במי הכנרת – ויש שאומרים שמדובר בתנין. יוסי מזרחי, לוחם אש בתחנת הכיבוי המקומית, ראה את בעל החיים רגעים ספורים אחרי שהתחיל את המשמרת הבוקר שלו ומיהר לתעד אותו במצלמה.

"הראש ומבנה הגוף שלו כמו של תנין", סיפר יוסי בשיחה עם mako. "יש דגים גדולים בכנרת אבל בגודל כזה? גם כבאי נוסף ומציל שהיה איתי חושבים שזה תנין". מזרחי הוסיף כי התרוצצו בעבר שמועות על תנינים באזור הכנרת, אך טרם נמצאה הוכחה לכך – האם זו ההוכחה המיוחלת? לא כל כך בטוח.

 

הסרטון גרם לסערה בקרב תושבי טבריה, חלקם סברו שאולי באמת מדובר בתנין. מצד שני, רבים מצאו הסברים אחרים לתיעוד הביזארי – מדגים גדולים, לנחשים ואפילו לענפים שצפו על פני הימה הצפונית. "תנין? בכנרת? הלוואי", סיפר רוני, תושב העיר. "סוף סוף היינו עולים לכותרות ואנשים היו נזכרים שטבריה קיימת".

אושרי ויצמן, המכונה "שר התיירות" של טבריה, התייחס לפרשה ואמר שהוא משוכנע שמדובר בכלל בדג: "נכון שמבנה הראש אולי מזכיר תנין אבל זה נראה לי יותר כמו דג גדול – נניח שפמנון. למרות זאת, כולם עדיין מדברים על זה והתעלומה לא נפתרה".

יוסי מזרחי בינתיים עדיין משוכנע שמדובר בתנין: "תשמע אני לא מדמיין אחי, זה נראה לגמרי כמו תנין. לך תדע, אולי הוא קפא מקור בחמת גדר וברח להתחמם במים של הכנרת".

מדוברות מנהלת הכנרת נמסר בתגובה כי לא ידוע להם על תנין ששוחה בכנרת וכי בעבר מישהו כבר המציא סיפור דומה.